Киянин Валерій Марченко досить часто виходить погуляти в центр столиці, на Софійську і Михайлівську площу, зі своїми козами ‒ Зітою і Мірою. Його історію розповів портал ТСН.
Як каже чоловік, іноді він виходить гуляти ще й з козенятами. Зіта виходить на вулицю в нашийнику, але без повідця. Такі ж нашийники є і у всіх козенят, щоб їх можна було відтягнути від куща або безпечно перевести через дорогу.
"Кізок продаю, тому що багато мені їх не треба, не прогодую. У покупців питаю, для чого беруть. Якщо заради молока - продаю. Моя Зіта - коза полтавської породи. Їх ще називають "полтавками". Її молоко не має неприємного козячого запаху, жирне. Взимку коза багато молока не дає - 2 літри, не більше. А з квітня по липень, коли з'являється соковита рослинність, наша Зіта дає 5 літрів молока. Дою її сам або син допомагає. Молоко п'ємо і продаємо охочим", – розповідає Марченко.
Він каже, що було важко прогодувати кіз у березні та квітні 2022 року ‒ у центрі мегаполісу та під вибухи ракет російських окупантів. Міра в той час ще була зовсім козеням. І доводилося шукати продукти всюди.
"По-різному бувало. Допомагали сусіди, приносили очистки від картоплі, буряка і капусти. Кози таке люблять. А ще вони не бояться повітряних тривог — звикли до них. Чекають поки перестане ревіти сирена, а потім вже готові йти на прогулянку. Зіта і Міра люблять гарцювати по спалених російських танках, які виставлені на Михайлівській площі. Можуть і на вежу залізти, гризти там щось. Я часто кажу перехожим, що це наші бойові українські кози, які не бояться ані танків, ані росіян", — підсумував Марченко.
Нагадаємо, влітку минулого року, в тимчасово окупованому селі Кінські Роздори (Запорізька область) буйна коза мимоволі серйозно поранила кількох російських окупантів.
Тварина ненароком зачепила їх гранати-розтяжки, які вороги встановили на території місцевої сільської лікарні. Там тоді розміщувалося, за попередньою версією, близько сорока російських окупантів.
У лютому 2023 року волонтер Денис Христов вивіз з прифронтового села Карлівка, що на Донеччині, місцевого фермера – причому з усім його скотним двором (71 козою, 45 курей, двома кішками і собакою).
"Дякую всім за донати і підтримку. Зізнаюся, задоволення не з дешевих замовити таку фуру. Але ще дорожче мені стало б, якби цей 15-тонник застряг у полі. Слава Богу все вирулили", - розповів волонтер.
Інші новини про тварин:
- "Медаль за взяття єнота": Мережа вибухнула мемами на крадіжку окупантами тварин з Херсона
- Тварина живе в окопах: окупанти показали єнота, вкраденого під час втечі з Херсона
- Як догодити коту: 4 речі, від яких тварини божеволіють
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред