Вперше в Україні жіноча команда футбольного клубу отримала власного офіційного спонсора — авторами знакової події стали ЖФК "Кривбас" та мережа мультимаркетів "Аврора". Проте ця співпраця передбачає не лише спонсорськупідтримку "Авророю" футболісток "Кривбасу" у дебютному єврокубковому сезоні, а й реалізацію програми соціальної відповідальності. Вона у компаній-партнерів спільна — впроваджувати принцип рівних можливостей для жінок і чоловіків.Підписання договору та урочиста презентація нової колаборації відбулися 5 серпня на стадіоні "Гірник" у Кривому Розі.
"Футбол — більше, ніж гра, жіночий футбол — більше, ніж додаток до чоловічого, наша співпраця з "Авророю" — більше, ніж партнерство. Сьогодні ФК "Кривбас" офіційно проголошує забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків пріоритетом своєї соціально відповідальної позиції. Фактично цей принцип давно є філософією клубу: з моменту створення ЖФК "Кривбас" ми на рівних розвивали як основну чоловічу, так і нову жіночу команди. Тепер маємо намір більш комплексно і системно діяти у цьому напрямку, адже здобули партнерів-однодумців", — зазначив віцепрезидент ФК "Кривбас" Артем Гагарін.
Футбол — економічно спроможна спортивна індустрія з мільйонними аудиторіями. Його зобов’язання перед суспільством — поширювати ідеї й впроваджувати цінності рівних можливостей для жінок та чоловіків.
"Як усталено "нежіночий" вид спорту, футбол — чудове середовище для того, аби демонструвати, наскільки шкідливими й нераціональними є стереотипи, особливо щодо жінок, як вони обмежують потенціал та досягнення. Наочні приклади: успіхи дівчат з "U-15" — чинних чемпіонок України, та нашої основної жіночої команди, яка саме зараз пише міжнародну історію клубу з Кривого Рогу. Бо запорука найкращих результатів — надання можливостей усім. Тоді у підсумку маємо максимальний синергетичний ефект. Ми наголошуватимемо на цьому постійно", — підсумував один з очільників клубу.
"Рівність гендерних можливостей є одним із пріоритетів нашої компанії в досягненні цілей сталого розвитку. Ми давно дотримуємося його в роботі, забезпечуємо реалізацію потенціалу й талантів співробітників незалежно від статі. З ФК "Кривбас" ми маємо колегіальну філософію і спільні цінності, а завдяки укладеному партнерству налаштовані просувати ідею жіночого лідерства як кар’єри та способу реалізації у "нежіночих" професіях. Працюватимемо на подолання стереотипів, аби сприяти соціальному розвитку жінок й суспільства в цілому, бо все ж для вирівнювання умовних гендерних терезів наразі підтримки потребують жінки", — підкреслила директорка з розвитку людського капіталу "Аврори" Ольга Правда.
Для реалізації спільної ідеології й послідовного створення якнайбільшої кількості позитивних прикладів нові партнери — "Кривбас" та "Аврора" — започаткували неформальну платформу Хаб рівності (Equality Hub).
Унікальність проєкту Equality Hub в тому, щовін ініційований спільно чоловіками й жінками, на відміну від поширених суто жіночих обʼєднань. Хаб об’єднуватиме експертизу з питання рівних прав і можливостей з практичними рішеннями безпосередньо від стейкхолдерів.
Завдання платформи:
- Об’єднати компанії та фізичних осіб, котрі поділяють філософію рівності можливостей для жінок і чоловіків, й цим посилити спільнодію, спрямовану на практичну боротьбу зі стереотипами, дискримінацією та її прихованими наслідками, гендерно зумовленим насильством.
- Залучити експертів та експерток, лідерів і лідерок думок до постійної дискусії щодо забезпечення гендерної рівності, працювати задля підвищення обізнаності суспільства у цій темі.
- Сприяти обміну досвідом і успішними кейсами.
- Створювати умови для збільшення можливостей для жінок та дівчат у традиційно "нежіночих" сферах діяльності, сприяти визнанню й гідній оцінці жіночих досягнень.
За задумом партнерів, результати їхньої ініціативи мають бути відчутними не тільки на рівні компаній, але й на рівні міської спільноти Кривого Рогу, охопити регіони та Україну в цілому.
Прийняття рік тому "Державної стратегії забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2030 року" свідчить про значущість цього питання на державному рівні. Рівність можливостей для жінок і чоловіків стане однією з ключових засад повоєнного відновлення.
Тож час діяти, щоб рівність гендерних можливостей з декларації перетворилась на загальновизнаний принцип нашого життя. Це залежить від кожної громади, бізнес-структури, людини. Запрошуємо кожного зробити свій внесок, адже саме з локальних позицій складаються глобальні позитивні зміни.
Стежте за нашими новинами й долучайтесь!
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред