Якщо людині співробітники ТЦК (в просторіччі - військкомату) вручили повістку на вулиці, то відмовитися від неї практично неможливо. Про це заявила в коментарі для тематичного матеріалу Главреда адвокат Вікторія Тютюнникова.
За її словами, єдиний випадок, при якому людина може відмовитися підписувати повістку ‒ якщо вона заповнена неправильно.
"Якщо при складанні повістки особа бачить, що мають місце помилки у формі і змісті повістки (неповнота даних або відсутність обов'язкових реквізитів) і/або порушення в процедурі її видачі (видає неполновесний суб'єкт і т.д.), то вона може відмовитися підписувати таку повістку", - зазначає вона.
Річ в тому, кажуть юристи, що чинним законодавством України не визначено точно місце, в якому повинна вручатися повістка. І тому фактично її можуть вручити в будь-якому місці - в тому числі на вулиці або в транспорті. Тобто військовозобов'язані люди не можуть відмовитися від повістки просто через те, що вона була вручена в неналежному місці.
Нагадаємо, раніше нардеп Федір Веніславський говорив, що в Україні військовозобов'язаним можуть почати роздавати повістки через месенджери.
"Ми зараз розглядаємо питання удосконалення законодавчих підстав для вручення повісток, в тому числі можливість відправляти чоловікам, які підлягають мобілізації, повідомлення про необхідність з'явитися в центр комплектування за допомогою месенджерів, тобто відправляти повістки онлайн. Зараз розглядаємо можливість усунення бюрократичних проблем, пов'язаних з цим питанням", - сказав Веніславський.
Пізніше він розповів, що в українському парламенті завершують підготовку законопроєкту, згідно з яким в Україні буде створено так званий Реєстр "ухильників".
Веніславський каже, ідея документа полягає в тому − якщо військовозобов'язаний був належним чином обізнаний про те, що йому необхідно з'явитися в територіальний центр комплектування, але він не з'явився туди - причому кілька разів поспіль, то ТЦК матиме право оприлюднити його особисті дані.
Вам можуть зацікавити такі новини:
- Видача повісток через "Дію": Федоров відповів на хвилююче питання
- Юрист пояснив, коли легально можна не йти до військкомату з повісткою на руках
- "Є проблеми з мобілізацією": в Україні можуть роздавати повістки через месенджери - Веніславський
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред