Сили оборони могли б вирішити питання Курської атомної електростанції, але не стали цього робити, сказав Володимир Зеленський.
Посилання скопійоване
Україна ніколи не прагнула до захоплення Курської АЕС - Зеленський / Колаж: Главред, фото: Офіс президента, Вікіпедія
Що сказав Зеленський:
Україна не збиралася захоплювати Курську АЕС
Сили оборони здатні взяти Курську АЕС
Україна не хоче бути схожою на Росію
Україна ніколи не хотіла захоплювати Курську атомну електростанцію в Курчатові, оскільки не прагне бути схожою на агресорку Росію, яка захопила Запорізьку АЕС. Про це заявив президент Володимир Зеленський.
В інтерв'ю провідним ЗМІ країн Північної Європи в середу, 30 жовтня, він розповів про те, що Сили оборони могли б узяти під свій контроль Курську АЕС, якби було поставлено таке завдання.
відео дня
"Росія думає, що вони дуже сильні, але якби ми захотіли захопити їхню атомну станцію, ми б це зробили, ми могли б це зробити, але ми ніколи не хотіли цього", - зазначив глава держави.
Коротко про Курську АЕС / Інфографіка: Главред
Курська АЕС - що про неї відомо
Курська АЕС - атомна електростанція в Росії, розташована в місті Курчатов Курської області, за 40 км на захід від міста Курськ на березі річки Сейм, пише Вікіпедія. Складається з двох працюючих енергоблоків загальною потужністю 2 ГВт. У міру вичерпання ресурсу енергоблоків Курської АЕС їхня потужність буде заміщена блоками Курської АЕС-2. Курська АЕС є філією концерну АТ "Концерн Росенергоатом". На станції працюють понад 5 тисяч осіб
У 2021 році вироблення електроенергії склало 25,1 млрд кВт-год.
За його словами, Україна ніколи не прагнула до захоплення Курської АЕС, оскільки не хоче бути схожою на російських окупантів.
ЗСУ контратакують у Курській області біля важливих населених пунктів, вважають аналітики Інституту вивчення війни. На думку американські спостерігачів, Сили оборони провели відповідні атаки поблизу Кремньового, Нижнього Клина, Новоіванівки, Олександрії, Любимівки, Дар'їного, Руської Конопельки, а також біля Плехова.