Ситуація, за якої правовий департамент і секретаріат Конституційного суду України вважають указ президента "нікчемним", є неприйнятною. Рішення глави держави прийнято на базі чинного законодавства і може бути оскаржене або в рамках адміністративного провадження, або в самому КСУ згідно з процедурою.
Про це заявила представник Верховної Ради у Конституційному суді, народний депутат від парламентської фракції Слуга народу Ольга Совгиря в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи указ Зеленського щодо тимчасового відсторонення від виконання обов'язків голови КСУ Тупицького.
За її словами, невизнання правовим департаментом і Секретаріатом КСУ указу президента – це дика ситуація. За цього сценарію такими, що не відповідають Конституції, можна назвати будь-які політико-правові документи.
"Конституційний суд в особі його правового департаменту і секретаріату вважає, що указ президента "стає нікчемним". Для мене як для юриста це дика ситуація, коли правовий департамент апарату дозволяє собі визнавати неконституційними укази або в принципі що завгодно", - вважає Совгиря.читайте такожУ Зеленського вибухнули звинуваченнями і пригрозили КСУ кримінальними справами
Також парламентарій додала, що указ глави держави відповідає чинному законодавству і виходить з Кримінально-процесуального кодексу. Якщо в законності рішення існують сумніви, указ можна оскаржити в адміністративному провадженні або на базі Конституційного Суду.
"Він (указ, - ред.) може бути оскаржений на предмет законності в адміністративному провадженні, або він може бути оскаржений у тому ж Конституційному суді в порядку, який визначено Конституцією", - підкреслила Ольга Совгиря.
Новий конфлікт влади і КСУ
- Президент України Володимир Зеленський 29 грудня за підсумками позачергового засідання РНБО прийняв рішення відсторонити Олександра Тупицького з посади голови КСУ на 2 місяці.
- Цьому передував виклик Тупицького до Генпрокуратури, де йому повинні були вручити підозру у справі про приватизацію Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. Тупицький до ОГП не прийшов, внаслідок чого в.о прокурора звернувся до президента з клопотанням відсторонити Тупицького від займаної посади.
- У КСУ стверджують, що рішення про відсторонення Тупицького не відповідає конституційним повноваженням президента і вважають указ глави держави втручанням у діяльність суду.
- У Генпрокуратурі вважають законним указ президента Зеленського, який мав право відсторонити Тупицького від керівництва Конституційним судом на тимчасовій основі через те, що суддя став фігурантом кримінальної справи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред