Законодавство щодо функціонування Конституційного Суду України чітко визначає інформацію, яка може бути оприлюднена на ресурсах інстанції. Розміщення незаконним чином повідомлення вказує на присвоєння правовим департаментом повноважень КСУ. Посадові особи, які наказали розмістити такі відомості, повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
Про це йдеться в повідомленні Офісу президента України Володимира Зеленського в месенджері Telegram у відповідь на останні заяви КСУ, які були опубліковані після відсторонення Олександра Тупицького з посади голови суду.
У президентській канцелярії акцентували увагу на тому, що чинне законодавство не дозволяє розміщувати повідомлення правового департаменту, авторство яких невідоме, і які містять в собі ознаки грубого порушення закону.
"Ні вказаними вище, ні жодним іншим чинним нормативно-правовим актом України не передбачено можливості розміщення на офіційному сайті Конституційного Суду повідомлення правового департаменту Секретаріату КСУ, невідомо ким підготовленого та такого, що за своїм змістом є присвоєнням повноважень Конституційного Суду правовим департаментом", - зазначають в ОП.читайте такожУ КСУ розповіли, як обійшли заборону з Офісу президента щодо відсторонення Тупицького
У Зеленського також уточнили, що посадові особи, які дали команду на розміщення такої інформації, повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності.
"Будь-які "заяви", "роз'яснення" і "висновки", розміщені на сайті суду, щодо яких КСУ не приймав рішень, є юридично нікчемними, а посадові особи, які дали розпорядження на їх розміщення, повинні бути притягнені до юридичної, зокрема кримінальної відповідальності за присвоєння повноважень Конституційного суду", - підкреслюється у заяві Офісу глави держави.
Новий конфлікт влади і КСУ
- Президент України Володимир Зеленський 25 грудня заявив, що перезавантаження роботи і складу Конституційного суду має розпочатися зі звільнення голови інстанції Олександра Тупицького. На думку гаранта, суддя мав самостійно подати у відставку.
- Голові КСУ Олександру Тупицькому висунули звинувачення в чиненні тиску на свідка шляхом підкупу та надання неправдивих свідчень у рамках справи про приватизацію Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. Однак Тупицький 28 грудня не з'явився до Генпрокуратури для вручення підозри, після чого у ОГП написали клопотання до Офісу президента з проханням відсторонити Тупицького від займаної посади.
- Президент України Володимир Зеленський 29 грудня скликав екстрене засідання РНБО, за підсумками якого було прийнято рішення про відсторонення Олександра Тупицького від виконання зобов'язань голови КСУ на 2 місяці.
- У КСУ 30 грудня заявили, що таким рішенням президент Зеленський вийшов за рамки своїх конституційних повноважень і порушив низку статей Конституції. Як вважають в інстанції, глава держави фактично втрутився в діяльність судді Конституційного Суду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред