Багато хто з нас міг чути про мульчу, але мало хто детально вивчав цю тему. Мульча виконує низку функцій, які значно поліпшать ваш урожай і спростять роботу на городі та в саду.
Якщо ви цікавитеся питаннями, які пов'язані з городом і садом, то вам буде цікавим матеріал: місячний посівний календар на квітень 2024 року: що і коли садити.
Що таке мульча?
Мульча позначає поверхневе укриття ґрунту. Вона зберігає вологу, природно збільшує родючість, захищає рослини від бур'янів і шкідників. Однак, застосування мульчі має свої тонкощі, пишуть експерти.
Вона може бути органічною або неорганічною. Органічна мульча включає в себе скошену траву, сіно, солому, листя, кору, тирсу, різаний папір і картон. Також органічну мульчу можна отримати з компосту, що повністю розклався. Неорганічну мульчу можна представити дрібною корою, камінням, пластиковою плівкою тощо.
Яка мульча найкраща?
Вибір мульчі залежить від конкретних умов і потреб рослин. Однак, вважається, що органічна мульча має велику кількість переваг. Наприклад, мульча з кори хвойних дерев, соломи або тирси сприяє утриманню вологи, покращує структуру ґрунту і запобігає росту бур'янів.
Як правильно робити мульчування?
- Переконайтеся, що ґрунт під рослинами добре зволожений і на ньому немає бур'янів.
- Рівномірно розподіліть мульчу навколо рослин, забезпечивши товщину шару близько 5-10 см.
- Залиште невеликий простір між мульчею і стовбуром рослини, щоб уникнути гниття.
- З плином часу органічна мульча розкладається. Періодично оновлюйте шар мульчі для підтримки його ефективності.
Що таке мульчування?
Мульчування - поверхневе покриття ґрунту мульчею для його захисту та поліпшення властивостей. Роль мульчі можуть виконувати найрізноманітніші, як природні органічні, так і штучні неорганічні, подрібнені до певних розмірів, матеріали. Мульчування - один із найефективніших способів підтримки здоров'я рослин, пише Вікіпедія.
Які рослини не можна мульчувати?
Деякі рослини не рекомендується мульчувати через їхні особливості або чутливість до мульчі. Наприклад, рослини з вимогами до високого дренажу не завжди підходять для мульчування, оскільки це може збільшити ймовірність застою води.
Крім того, деякі рослини, такі як лілії або жоржини, віддають перевагу вільному доступу до повітря біля коріння, що також робить мульчування небажаним. Перед мульчуванням варто вивчити потреби конкретних видів рослин.
Вам може бути цікаво:
- 5 рослин, які не можна садити поруч з огірками: знищать весь урожай
- Обернеться справжньою бідою: які дерева не можна садити біля будинку
- Виростуть моментально: експерти назвали 5 овочів, які потрібно садити в березні
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред