Часто у нашому мовленні звучить слово "купляти", адже більшість людей до нього звикли. Проте насправді вживання цього слова варто виключити, замінивши його на правильний відповідник.
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чому цьому слову не місце у нашому мовленні та як його замінити.
"Чи правильно казати "купляти"? У словниках є обидва слова – і "купувати", і "купляти". Щоправда, "купляти" має позначки розмовне і рідковживане. Що це означає? А це означає, що слова "купляти" краще уникати", – зазначив мовознавець.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що означають слова "чепурний" і "ґречний": мовознавець ошелешив відповіддю
Авраменко наголосив, що слово "купляти" може бути утворене від російського слова "купля", яке українською звучить як "купівля".
"Тож не дарма використання слова "купляти" словники обмежують. Висновок такий: "купляти" – це мовний покруч. А тим, хто прагне говорити вишуканою українською, раджу вживати форму "купувати", – підсумував мовознавець.
Дивіться відео із поясненням Авраменка, як правильно казати: "купувати" чи "купляти":
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко пояснив, що означають слова "чепурний" і "ґречний". Деякі українські слова часто помилково вживаються не у тому значенні, яке вони насправді мають.
Також раніше Авраменко пояснив, чи існує в українській мові слово "тупик". Ми часто чуємо це слово у мовленні інших людей або використовуємо самі, але не усі знають, як правильно його застосовувати.
Вас також може зацікавити:
- Оптична ілюзія з підступом: потрібно знайти лисицю у хащах за 8 секунд
- Що означає "у чорта на куличках" і чи правильно так казати: Авраменко здивував відповіддю
- Смачніше, ніж можна уявити: 7 несподіваних варіантів, чим замінити солодке
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред