StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Чи існує в українській мові слово "тупик": Авраменко дав несподівану відповідь

11 серпня 2023, 06:25оновлено 14 серпня 2023, 11:07
27028
Ми часто чуємо це слово у мовленні інших людей або використовуємо самі, але не усі знають, як правильно його застосовувати.
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, чи існує в українській мові слово "тупик"/ колаж: Главред, фото: скрін

Часто можна почути у розмові з друзями чи знайомими, що хтось потрапив у "тупикову ситуацію" або "не може вийти з тупика". Але не усі здогадуються, що вживати слово "тупик" у цьому контексті не зовсім правильно.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чи існує таке слово в українській мові та які аналоги воно має.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Чому неправильно казати "картина написана маслом": Авраменко пояснив помилку

"Звернімося до словника. Тупик – це залізнична колія, що з одного боку обривається, вулиця, що не має наскрізного проходу чи проїзду, перешкода для проходу чи проїзду, а також безвихідне становище", – пояснив Авраменко.

У той же час він зазначив, що це слово марковане позначкою "рідко вживане", що означає небажане.

"Раджу використовувати питоме українське слово "безвихідь" або словосполуку "глухий кут", – зазначив Авраменко.

Також він наголосив, що прикметник "тупиковий" має синонім "безвихідний". Тому краще буде казати не "тупикова ситуація", а "безвихідна ситуація".

"Ось і все. Бажаю не потрапляти у глухий кут, хай горить зелене світло для усіх ваших добрих справ, і не забувайте дбати про чистоту свого мовлення", – додав мовознавець.

Дивіться відео з поясненням Авраменка, чи існує в українській мові слово "тупик":

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, як перекласти українською "брезгливый" і "мнительный". У розмові ми часто може можемо почути російські слова "брезгливый", "курносый", "мнительный" і "коренастый". Але не всі знають, як їх сказати українською.

Також мовознавець раніше пояснив, як правильно казати – "копіЙОк" чи "копІйок". Часто можна заплутатися, де ж буде правильно поставити наголос у цьому слові.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти