Одностороння любов: ознаки відносин, в яких кохає лише один

2 листопада 2020, 10:17оновлено 2 листопада 2020, 11:39
588
Відносини не можуть процвітати без балансу.
Відносини
Вони можуть процвітати без балансу / Pixabay

Зазвичай люди вступають в романтичні відносини в пошуках близькості, дружніх відносин і взаємної підтримки. З життєвими проблемами часто легше справлятися, коли хтось інший допомагає нести тягар.

У здорових відносинах ви можете звернутися до партнера для заспокоєння та поради, коли виникає щось, що ви не можете впоратися самостійно.

Однак відносини не можуть процвітати без балансу. Якщо один партнер регулярно надає більшу частину фінансової або емоційної підтримки, у вас можуть бути односторонні або незбалансовані відносини.

Прикро докладати зусиль для партнера, який, не вкладає у відносини стільки ж. Односторонні відносини не тільки викликають розчарування, але і можуть підірвати вашу прихильність і негативно вплинути на ваше емоційне здоров'я.

читайте такожЯк прожити довше: вчені вказали на тип відносин, що продовжує життя

Загальні ознаки дисбалансу

Кожні відносини унікальні, і партнери час від часу можуть відчувати особисті труднощі, які впливають на їх здатність робити рівний внесок у відносини - і це нормально.

Але коли один партнер регулярно вносить більший внесок у відносини, часто попереду виникають проблеми.

Ось ще кілька ознак, що вказують на порушення балансу у відносинах.

Постійне відчуття незахищеності

Коли ваш партнер не здається дуже зацікавленим, ви можете почати сумніватися в його прихильності.

Це цілком зрозуміло. Ви визначаєте пріоритети у відносинах і докладаєте всіх зусиль, щоб спілкуватися, проводити час разом і допомагати, коли це необхідно. Якщо їм не вдасться докласти стільки ж зусиль, ви можете почати замислюватися, чи дійсно вони взагалі про вас піклуються.

З іншого боку, вони можуть проявляти більшу прихильність, але здаватися незацікавленими в обговоренні планів на майбутнє, таких як переїзд разом або планування відпустки на наступний рік. Це може залишити у вас відчуття, що вони вважають за краще залишатися без вас.

Звичайно, одні люди більш демонстративні, ніж інші, але, як правило, невпевненість в почуттях - поганий знак. Ця незахищеність може похитнути вашу віру в партнера і розпалити занепокоєння і конфлікти.

Відсутність зв'язку

Однобічність також може проявлятися в моделях спілкування.

Ви вільно говорите про своє розчарування зі своїм кращим другом після сварки або про свою радість і задоволення після того, як начальник виділив вашу роботу для похвали. Ваш партнер, з іншого боку, майже нічим не ділиться, що б не відбувалося в його житті.

Коли ви намагаєтеся спілкуватися, вам може здаватися, що ви не знаєте їх так добре. Це також може призвести до непродуктивного конфлікту. Ви хочете дістатися до суті проблеми і обговорити її, але вони просто відмахуються від проблеми, кажучи: "все в порядку" або "не хвилюйся".

Зрештою, хоча ви і хочете домогтися більш щирого спілкування, вам може бути все важче і важче відкриватися, оскільки вони ніколи не відповідають взаємністю.

Ваша взаємодія залишає вас незадоволеним

Як ви себе почуваєте, провівши час зі своїм партнером?

Може бути, зараз вам весело, але через відсутність глибокого емоційного зв'язку ви потім відчуваєте себе самотнім і навіть трохи спустошеним. Ви можете проаналізувати свої зустрічі, турбуватися про те, що вони не беруть участь, або що ви зробили, щоб засмутити їх.

Час, проведений з близькими, має заряджати вас енергією і частіше, ніж ні. Відчуття виснаження, стресу або незадоволеності після зустрічі з партнером може вказувати на незбалансовані відносини, в яких він не докладає особливих зусиль, щоб задовольнити ваші емоційні потреби.

Ви робите всю роботу

В односторонніх відносинах часто доводиться все залагоджувати одному партнеру.

Планування поїздок або побачень, вибір їжі на вечерю, реєстрація, коли ви не розмовляли кілька днів, початок сексу - може здатися, що відносини повністю руйнуються, якщо ви перестанете працювати, щоб підтримувати їх.

Можливо, коли ви згадуєте про це, ваш партнер пропонує якесь виправдання або тупо дивиться на вас. Може бути, вони погоджуються докласти більше зусиль, але незабаром повертаються до своїх звичайних звичок.

У будь-якому випадку у вас може скластися враження, що вони користуються перевагою або їм все одно, чи продовжаться відносини.

Фінансовий дисбаланс

Після втрати роботи або інших фінансових труднощів партнер, що володіє фінансовими ресурсами, може запропонувати тимчасову допомогу. В цьому немає нічого поганого. Знати, що у вас є хтось, хто достатньо піклується, щоб допомогти в скрутну хвилину, є важливою перевагою у відносинах.

Інша справа, коли ви в кінцевому підсумку оплачуєте рахунки, продукти, бензин і відпустку без попередньої домовленості, а ваш партнер ніколи не намагається внести свій внесок. Зазвичай це не відображає динаміку здорових відносин і може змусити вас почувати себе використаними і недооціненими.

читайте такожЯк вийти з токсичних відносин, якщо ви все ще любите

Як розвивається дисбаланс

Хоча відносини з егоїстичним або токсичним партнером, безумовно, можуть стати неврівноваженими, цьому може сприяти безліч інших факторів.

Різні стилі спілкування

Не всі виростають і вчаться продуктивно спілкуватися або відкрито обговорювати почуття. Деякі люди вчаться захищати себе, приховуючи свої емоції. Якщо вашого партнера ніколи не заохочували ділитися почуттями або думками, він може сумніватися в своїй здатності благополучно досягти успіху в дорослому житті.

Дуже різні моделі спілкування або стилі прихильності можуть створювати велику невідповідність між емоційними потребами у відносинах.

Різні очікування

Односторонні відносини можуть розвиватися, коли ви і ваш партнер мають різні уявлення про те, що означають ці відносини.

Можливо, у вас є довгострокова мета, а вони не бачать майбутнього в найближчі кілька місяців. Ваш погляд на відносини змушує вас активізувати свої зусилля, в той час, як вони ще не досягли точки, коли вони відчувають себе здатними висловити аналогічне зобов'язання.

Також можливо, що вони навчилися покладатися на своїх батьків або партнерів, щоб задовольнити свої потреби в минулих відносинах, і тепер очікують того ж від вас. Це, безумовно, не є здоровою поведінкою у відносинах - турбота про них не є вашою роботою (або когось іншого).

Однак цей шаблон може змінитися за рахунок поліпшення комунікації і цілеспрямованих зусиль.

Тимчасовий стрес

Намагаючись зрозуміти, чому ваші відносини раптово здаються нестабільними, корисно враховувати будь-які стресові фактори, присутні в житті вашого партнера.

Стрес на роботі, проблеми з фізичним або психічним здоров'ям, сімейні проблеми-будь-яка з цих проблем може ускладнити повноцінне участь. Якщо вони мають справу з більшим, ніж зазвичай, вони можуть продовжувати відчувати себе пригніченими, поки ситуація не покращиться.

Розвід
Цілком нормально відчувати смуток або горе і задатися питанням, чи правильно ви вчинили / Pixabay

Ваша власна історія відносин

З іншого боку, ваш власний стиль прихильності і минулий досвід відносин також можуть мати значення.

Наприклад, люди з тривожним стилем прихильності можуть боятися залишитися на самоті і потребувати більшої впевненості в прихильності, ніж хтось. Якщо ваш партнер не надто ласкавий, ви можете сильніше відчути емоційну дистанцію.

Занепокоєння з приводу відходу вашого партнера також може привести до того, що ви будете брати на себе більше, ніж ваша частка у відносинах. Ви можете з радістю запропонувати їм підтримку, щоб вони не втратили інтерес.

Як покласти край таким відносинам?

Деякі люди просто несумісні. Якщо ваш партнер не хоче зустрічатися з вами, вам, ймовірно, краще рухатися далі-навіть якщо ви відчуваєте, що доклали занадто багато зусиль, щоб відмовитися від відносин. Ніякі зусилля не варті тривалого емоційного стресу.

Будь чесним

Поясніть, чому ви вирішили припинити відносини. Пам'ятайте, несумісність може статися без того, щоб один з партнерів зробив що-небудь "неправильно". Використання тверджень "я" допоможе вам уникнути критики або осуду.

Ви можете сказати, наприклад, "мені потрібно більше емоційної близькості від мого партнера" або "я відчуваю себе невпевнено, не маючи планів на майбутнє".

Це нормально, коли потрібні відносини з рівним рівнем прихильності та інвестицій. Зрештою, це здорові стосунки.

Поговоріть з терапевтом

Робота з фахівцем з психічного здоров'я може допомогти Вам відновитись від розриву та вивчити вашу власну роль у дисбалансі відносин.

Можливо, ви не відчуваєте себе цінним, якщо не дбаєте про когось, і відчуваєте себе гідним партнером тільки тоді, коли надаєте підтримку. Ці переконання можуть спонукати людей до приємної або співзалежної поведінки.

Навчитися встановлювати здорові межі в терапії перед тим, як почати нові відносини, завжди може принести користь.

Знайдіть час, щоб відновитися

Цілком нормально відчувати печаль або горе і задатися питанням, чи правильно ви вчинили.

Тим не менш, ви можете любити свого партнера і при цьому знати, що вам потрібно припинити відносини, щоб поставити на чільне місце власне благополуччя. Розрив може бути кращим для вас, незалежно від ваших давніх почуттів, оскільки односторонні відносини можуть включати в себе більше конфліктів та емоційних переживань.

Турбота про себе і час для себе можуть допомогти вам одужати.

Дізнайтеся більше про стратегії відновлення після розриву відносин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти