Може бути небезпечним на вулиці: як дихати на морозі правильно

2 листопада 2024, 04:42оновлено 3 листопада, 08:24
470
Заморозки вже на носі і в деяких людей при низьким температурах ускладнюється дихання, тому важливо знати, як краще дихати на морозі.
дыхание, зима
Як захистити подих у мороз / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, УНІАН

Головне:

  • На морозі можна перехолодити дихальні шляхи
  • Існує декілька прийомів, як правильно дихати на морозі

З початком листопада температура повітря на вулиці поступово опускається навіть до мінусових показників і коли починаються морози дихати під час прогулянки стає складніше, а якщо не знати, як краще дихати у холод, можна набути неприємностей.

Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: вдома буде тепло і комфортно: який тип обігрівача не висушує повітря.

відео дня

У Буковинському державному медичному університеті розповіли, чому важко дихати на морозі, як захистити свій подих та чи можна дихати ротом на холоді.

Найпоширеніша причина, чому взимку важко дихати - це звуження дихальних шляхів. Холод викликає рефлекторне звуження бронхів, через що повітря проходить із більшою складністю. А після мінус 20 градусів переохолодити дихальні шляхи дуже просто.

Навіть у безвітряну погоду носові пазухи звужуються, дихати через ніс стає досить важко. Людина починає дихати ротом, що може призвести до застуди. Щоб цього уникнути, потрібно знати, як краще дихати у холод.

Для початку, дихайте повільно і рівномірно. Незалежно від того, вдихаєте ви через ніс чи рот, робіть це максимально повільно. Чим повільніше проходить повітря, тим більше часу воно має, щоб нагрітися, поки потрапить у дихальні шляхи.

Також важливо дихати носом якомога частіше. Дихання через ніс допомагає краще зігріти повітря, яке потрапляє до легенів. Тож намагайтеся робити кожен вдих носом, якщо це можливо.

Якщо ж потрібно дихати ротом, робіть це через вузьку щілину. Ледь розімкнувши губи або витягнувши їх трубочкою, ви зможете уповільнити потік повітря. Також підніміть язик до піднебіння - це допоможе полегшити вдихання холодного повітря.

Натомість постарайтеся уникати глибоких вдихів. На сильному морозі глибокий вдих може призвести до охолодження легенів, що може підвищити ризик запалення. Тому краще дихати неглибоко, як зазвичай.

У морозну погоду важливо зменшувати фізичне навантаження. Не варто робити ривкових рухів, бігати чи піднімати важке. Розмірене та монотонне навантаження допоможе підтримувати спокійне дихання.

Ще одна порада - дихайте не проти вітру. Якщо ви вдихаєте на морозі проти вітру, збільшується швидкість вдиху, а отже, і охолодження. За можливості нахиліть голову та дихайте вниз, щоб захистити дихальні шляхи.

Не забувайте також закрити обличчя шарфом і дихайте через нього. Шарф, обгорнутий до очей, утримає тепло і захистить від морозу. На вдиху і видиху тепло проходитиме через шарф, зберігаючи ваші ніс та губи від охолодження.

Теплий одяг - ще одна важлива складова захисту. Особливо зверніть увагу на одяг, що прикриває груди та шию. Холодне повітря може потрапляти до дихальних шляхів через розстебнутий комір, тому одягайте теплий, щільно прилягаючий шарф, який добре утримує тепло.

Що таке Буковинський державний медичний університет?

Буковинський державний медичний університет — один із найбільших закладів вищої освіти м. Чернівці. Це сучасний багатопрофільний заклад вищої медичної освіти, включений до загального реєстру Всесвітньої організації охорони здоров'я, Великої Хартії університетів, Європейської асоціації університету, що здійснює підготовку здобувачів вищої освіти за ступеневою системою освіти, пише Вікіпедія.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти