Великдень 2024 вже не за горами, і багато господинь будуть випікати паски до свята. Білкова глазур - одна з найпопулярніших під час прикрашання великодньої випічки. Також вона підходить для пряників, капкейків, кексів, бісквітів та інших кондитерських виробів. Як правильно збити білки для паски і як її наносити на паску?
До речі, якщо ви не можете розібратися, коли цього року святкувати Великдень, читайте матеріал: Великдень 2024 в Україні: дати для православних і католиків.
Тепер повернемося до прикрашання паски. Щоб приготувати білосніжну глазур, знадобляться такі інгредієнти:
- яєчний білок - 1 шт;
- цукрова пудра - 200 г;
- лимонний сік - 1/2 ч. ложки.
Щоб глазур була блискучою та гладкою, цукрову пудру краще брати найдрібнішого помелу. В іншому разі глазур вийде неоднорідна, сіра з погано перемеленими кристаликами цукру.
Якщо необхідно отримати кольорову глазур, то можна в процесі приготування додати харчовий барвник.
Спосіб приготування:
- Візьміть широку миску або інший посуд, у якому вам буде зручно збивати.
- До яєчного білка додайте 200 грамів цукрової пудри.
- Спочатку потрібно починати збивати на повільній швидкості. Коли пудра змішається з білком, швидкість міксера можна збільшити до максимальної.
- Коли маса стане однорідною, потрібно додати половину чайної ложки лимонного соку і продовжити збивати.
- Білки потрібно збивати доти, доки вона не стане білою, однорідною та блискучою.
Глазур можна приготувати будь-якої густини. Якщо вона буде не дуже густою, то можна зробити покриття з патьоками по стінках виробу. Його товщина складе приблизно 0,5-1 см і повністю висохне протягом 4-8 годин.
Якщо продовжити збивати глазур, вона ставатиме об'ємнішою та щільнішою. У результаті вийде зробити рівну поверхню, а на пасці буде нібито велика об'ємна "шапка". Варто враховувати, що сохне таке покриття набагато довше.
Що таке паска
Паска - це великодній хліб у південноросійській, українській та білоруській кухнях. У Центральній Росії та на півночі основна назва - "кулич", а паскою називають страву із сиру у вигляді усіченої пірамідки.
Паска - один із найдавніших символів Воскресіння Христа. Вона подібна до артоса - особливого круглого високого хліба із зображенням хреста і тернового вінця. Артос у храмі означає жертву за людей - самого Христа. У великодньому частуванні відображена віра християн у незриму присутність воскреслого Господа за їхньою святковою трапезою.
Коли мазати глазур на паски
Покривати паску глазур'ю потрібно одразу ж після приготування. Якщо глазур залишити відкритою, на поверхні швидко з'явиться скоринка.
Якщо необхідно зберегти білкову глазур протягом кількох днів, то рекомендується перекласти її в герметичний контейнер і помістити в холодильник.
Одразу ж після нанесення глазурі на паску, прикрасьте її присипками, інакше потім прикраси до неї не прилипнуть.
Багатьох цікавить, чи можна глазур наносити на гарячу паску? Відповідь: бажано почекати, поки вона охолоне.
Як збити білки без міксера та вінчика
Білки найзручніше збивати за допомогою міксера або вінчика. Але якщо у вас немає ні того, ні іншого, то можна скористатися простим лайфхаком.
Просто відокремте білок від жовтка і протягом п'яти-шести хвилин збивайте його рукою, поки не з'явиться густа біла піна. Якщо білок прилип до посуду - він готовий.
Раніше Главред писав, як приготувати тісто на великодню паску. Читайте матеріал: Великодня паска , яка завжди виходить: простий рецепт із фото.
Вам також може бути цікаво:
- Точно як у дитинстві: як приготувати справжнє домашнє згущене молоко за 15 хвилин
- Клопотенко показав, як правильно приготувати домашні вареники з сиром
- Приготує навіть дитина: простий рецепт карамелі з трьох інгредієнтів за 20 хвилин
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред