День святого Миколая - 19 грудня з нетерпінням чекають діти, вони з ранку заглядають під подушкою в надії побачити смачні ласощі. А дорослі просять у святого заступництва і вірять, що в цей день можна заглянути в майбутнє і дізнатися свою долю.
Про те, які церковні свята і важливі дати ми будемо відзначати в наступаючому році, читайте в нашому матеріалі: Православний календар 2022: важливі дати, пости і поминальні дні.
День святого Миколая в народі називали Нікола Зимовий. Згідно з повір'ям, енергетика свята настільки сильна, що будь-яке загадане бажання може збутися, якщо тільки воно від чистого серця. Також наші предки вірили, що в цей день відкривається грань між минулим і майбутнім і можна побачити свою долю і побачити віщий сон.
Ворожіння на День святого Миколая
Разом з дітьми, які очікували подарунків від святого під подушкою, свята Миколи Чудотворця чекали молоді незаміжні дівчата. У ніч з 18 на 19 грудня вони прагнули дізнатися ім'я судженого і як скоро їм чекати сватів.
Ворожіння на долю
Цей обряд покаже наскільки великою буде майбутня сім'я і скільки дітей варто очікувати. У ніч на 19 грудня необхідно взяти невелике дзеркальце, підійти з ним до вікна і "зловити" у відображенні місяць. Потім потрібно вдивитися в дзеркало. Відображень місяця стане декілька. Кількість відображень і є число членів сім'ї.
Ворожіння на заміжжя
Щоб дізнатися, чи відбудеться весільне торжество в наступному році, потрібно взяти обручку дівчини, яка щаслива в шлюбі і підвісити його на власному волосі над склянкою води. Якщо обручка не торкається стінок склянки і швидко крутиться – до швидкого заміжжя. А якщо прикраса рухається повільно - сподіватися на весілля в наступному році не варто.
Ворожіння на ім'я нареченого
Найбільш допитливі не зупиняються просто на передбаченні швидкого весілля, а хочуть повністю прояснити ситуацію, дізнавшись ім'я судженого. Якщо раніше імена писали на шматочках берести, то тепер поворожити на майбутнього чоловіка можна написавши 13 різних імен і поклавши листочки під подушку в ніч на святого Миколая. Після цього потрібно швидко заснути ні з ким не розмовляючи. На ранок вибрати три аркуша з іменами. На одному з них – ваша доля.
читайте такожКоли день святого Миколая 2021 в Україні: дата, традиції свята та заборони дня
Ворожіння на бажання
Наші предки вірили, що Микола Чудотворець чує щирі бажання і допомагає людям втілювати їх у життя. Для ритуалу знадобиться ікона святого Миколая і 40 церковних свічок. У ніч з 18 на 19 грудня розставте свічки по колу перед іконою і запаліть їх. Поки горять всі свічки необхідно уявляти своє бажання в найдрібніших деталях, звертаючись до святого зі словами:
Чудотворець Миколо, допоможи мені в бажаннях моїх тлінних. Не сердься на прохання зухвале, але і не покинь мене в справах суєтних. Що на благо забажаю, виконай Своєю милістю. Коли лихе хочу, відверни напасті. Нехай всі бажання праведні здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Хай буде воля твоя. Амінь.
Після цього необхідно поставити ікону біля ліжка на ніч і подякувати Миколі за те, що він виконає бажання.
читайте такожПравославний календар на грудень 2021: важливі церковні дати і свята
Як загадати віщий сон на День святого Миколая
Сни в цей день також мають особливу енергетику і можуть нести в собі важливі підказки. Щоб отримати відповідь на своє питання через сни, необхідно чітко його сформулювати і перед тим, як лягти спати тихо вимовити:
Приходь до мене Чудотворець Микола, покажи мою долю.
Сон з 18 на 19 грудня буде віщим. Тільки трактувати його потрібно не по сонникам, а керуючись своєю інтуїцією.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред