Астрономи визначилися, що цього року зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня о 17:58 за київським часом. Тобто ніч з 20 по 21 грудня буде найдовшою в році, а день, відповідно, найкоротшим.
З наукової точки зору, зимове сонцестояння відбувається тоді, коли Сонце займає найнижчу точку щодо земного горизонту.
Зимове сонцестояння - історія свята
Коли день ставав довшим, а ніч коротшою - це в давнину вважалося своєрідною перемогою темряви над світлом, добра над злом. Тому так званий "Новий рік" прославляли багаттями, хлібами, а також прикрасами з ялинових гілок. До речі, за однією з версій, в давнину цей день вважався часом виходу потойбічної сили і відлякували її ялиновими гілками.
Зимове сонцестояння - значення
Цей день вважається дуже енергетично сильним і найбільш сприятливим для будь-яких починань - в кар'єрі, в романтичних відносинах, професії. У цей день також варто позбутися від усього старого, непотрібного. Навести порядок не тільки вдома, а й у своїй голові, емоціях.
Цей день вважається навіть дуже сприятливим, щоб поставити ялинку і про всяк випадок не допустити злих духів до себе в будинок.
Зимове сонцестояння - що не можна робити
Є також і те, що не можна робити в день зимового сонцестояння. Виявляється, в цей день категорично не варто скупитися. Якщо просять поділитися - то краще піти на зустріч, навіть якщо немає бажання. Крім того, такий день можна вважати репетицією нового року і провести його в колі сім'ї.
Вас також може зацікавити:
- День Андрія Первозванного 2022: що не можна робити у свято
- Місячний календар на 2023: сприятливі і несприятливі дні року
- День ангела за церковним календарем на грудень 2022: кого привітати з іменинами
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред