Церковне свято 21 вересня: що заборонено робити на обрітення мощей святого Димитрія

20 вересня 2024, 15:39оновлено 21 вересня, 19:16
1231
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 21 вересня.
Церковне свято 21 вересня: що заборонено робити на обрітення мощей святого Димитрія
Яке свято 21 вересня / колаж: Главред, фото: УНІАН, pomisna.info

21 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Вас також зацікавить матеріал: Гороскоп на завтра 21 вересня: Терезам - розчарування, Близнюкам - велика удача.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день апостола від 70-ти Кодрата, обрітення мощей святителя Димитрія, Туптала.

відео дня

Які свята 21 вересня

В Україні та світі 21 вересня відзначають такі свята:

  • День винахідника і раціоналізатора України
  • День міста Кропивницький
  • День міста Херсон
  • День міста Чернігів
  • День миру
  • День фармацевтичного працівника України
  • Всесвітній день прибирання

Церковне свято 21 вересня

За новим церковним календарем, 21 вересня в Україні відзначають день апостола від 70-ти Кодрата, обрітення мощей святителя Димитрія, Туптала.

Відомо, що святий Кодрат народився в Афінах і проповідував у цьому місті, а також у Магнезії, де став єпископом. Він також був відомий своєю ревною проповіддю, яка привела багатьох людей до християнської віри. Він знищував ідолів, руйнував язичницькі храми та виганяв демонів своєю молитвою. Його проповіді були дуже потужними.

Святий апостол Кодрат дуже страждав за свою віру, адже через гоніння у нього кидали камінням, ув’язнювали та морили голодом, але він залишався живим завдяки Божій благодаті. Після довгих мук він помер, але його душа живе.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 21 вересня

  • В народі вважають, що 21 вересня заборонено плести інтриги та влаштовувати скандали, адже все може обернутись проти вас.
  • У цей день не варто брати чи давати будь-які речі чи гроші в борг.
  • Також цього дня не варто вживати алкогольні напої, щоб не погіршити своє здоров'я.

День Ангела 21 вересня

21 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Андрій, Валентин, Василь, Володимир, Данило, Дмитро, Іван, Йосип, Костянтин, Нестор, Олександр, Петро.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти