Церковне свято 20 вересня: що заборонено робити у день мученика Михаїла

19 вересня 2024, 14:40оновлено 21 вересня, 19:24
800
Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 20 вересня.
Церковне свято 20 вересня: що заборонено робити у день мученика Михаїла
Що не можна робити 20 вересня / колаж: Главред, фото: pomisna.info

20 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Радимо також прочитати цей матеріал: Гороскоп на сьогодні 20 вересня: Овнам - райський період, Скорпіонам - великі зміни.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день мучеників і сповідників Михаїла, князя Чернігівського, і боярина його Феодора.

відео дня

Які свята 20 вересня

В Україні та світі 20 вересня відзначають такі свята:

  • Міжнародний день студентського спорту
  • Національний день гьодза
  • Міжнародний день Гренаш

Церковне свято 20 вересня

За новим церковним календарем, 20 вересня в Україні відзначають день мучеників і сповідників Михаїла, князя Чернігівського, і боярина його Феодора.

Відомо, що князь Михаїл Чернігівський обіймав київський престол у XIII столітті. Восени 1240 року до міста підступили монголи і Києву потрібна була допомога для відсічі. Князь спробував узяти в союзники Угорщину, Польщу і Німеччину, але, на жаль, йому це не вдалося, і Київ взяло військо Батия. Після цього на Русь прибули посли хана, щоб обкласти її даниною. Крім цього, на князювання Києвом потрібно було отримати дозвіл хана - ярлик. Тому князь Михаїл із боярином Федором вирушили в Орду, але після приїзду були страчені.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 20 вересня

  • В народі попереджають, що 20 вересня - це невдалий день для романтичних справ, весілля та сватання.
  • Також у цей день не варто збирати виноград у саду, адже існує ризик, що зібрані ягоди швидко зіпсуються.
  • Цього дня не можна позичати та брати гроші в борг, адже можуть бути фінансові проблеми.

День Ангела 20 вересня

20 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Василь, Іван, Іларіон, Михайло, Олег, Олександр, Федір, Тетяна.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти