StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Церковне свято 20 травня: що заборонено робити у день трьох святих мучеників

19 травня 2024, 12:38оновлено 22 травня, 14:47
999
Що не можна робити у церковні свята - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 20 травня.
Церковне свято 20 травня: що заборонено робити у день трьох святих мучеників
Яке свято 20 травня / колаж: Главред, фото: pomisna.info

Свято 20 травня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Радимо ознайомитись із матеріалом: Гороскоп на сьогодні 20 травня: Леви - про вашу помилку дізнаються, Водоліям - недовіра.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити на мучеників Фалалея, Олександра і Астерія, обрітення мощей святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі.

відео дня

Яке свято 20 травня

В Україні та світі 20 травня відзначають такі свята:

  • Всесвітній день метролога
  • Всесвітній день травматолога
  • День банківських працівників України
  • Всесвітній день бджіл

Церковне свято 20 травня

За новим церковним календарем, 20 травня в Україні відзначають та вшановують пам'ять мучеників Фалалея, Олександра і Астерія, обрітення мощей святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі.

Із переказів відомо, що Фалалей у 18 років відверто зізнався у своїй вірі перед правителем Егеї. Він був сином воєводи і навчався лікарській майстерності. Під час переслідувань християн у Лівані, він був приведений перед правителя Тиверія, але зумів уникнути страти і втекти. Згодом, Фалалей був знову захоплений і приведений перед ігемона Феодора в Егейському граді.

Олександр та Астерій спочатку були жорстокими катами, отримали наказ просвердлити ноги Фалалея і повісити його головою вниз. Однак, замість цього, вони просвердлили дерево і повісили його. Коли ігемон побачив, що його обдурили, він наказав побити їх. Під час побиття, Олександр та Астерій визнали себе християнами і були негайно страчені мечем.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 20 травня

  • В народі вважають, що у цей день не варто сваритися та вживати лайливі слова, адже так можна накликати на себе біду.
  • У цей день також не варто думати про негативні події та сумувати.
  • Також 20 травня заборонено лінуватися, натомість краще зайнятись домашніми справами.

День Ангела 20 травня

20 травня свої іменини відзначають власники таких імен як Олександр, Олексій, Іван, Йосип, Микита, Тимофій, Ян, Сюзанна.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти