Слабкий імунітет і головні болі: що стрес може зробити з організмом

5 листопада 2020, 09:24
181
Ось що потрібно знати про зв'язок між психічним та фізичним здоров'ям.
стрес
Ось що потрібно знати про зв'язок між психічним та фізичним здоров'ям./ Телеграф

Психологічний стрес впливає на багато функцій організму, і ваше психічне здоров'я може вплинути на ваші фізичні симптоми.

За словами Девіда Катлера, доктора медицини, лікаря сімейної медицини в центрі Здоров'я Провіденс Сент-Джонс, відомо, що стрес сприяє головним болям, болям в животі, високому кров'яному тиску і навіть ослаблення імунної системи.

Ось що потрібно знати про зв'язок між психічним та фізичним здоров'ям, а також про те, як справлятися зі стресом, щоб залишатися здоровим.

Стрес може підвищити ймовірність захворювання

Коли ми в стресі, імунна система теж не працює. Це тому, що стрес змушує організм виділяти гормони, такі як адреналін, дофамін, норадреналін і кортизол, які можуть знизити здатність організму виробляти лімфоцити - лейкоцити, які допомагають боротися з шкідливими вірусами або бактеріями.

читайте такожБез паніки: психологи розповіли, як ефективно керувати стресом

Фактично, дослідження показали, що хронічний стрес може зробити вас більш сприйнятливими до розвитку таких захворювань, як застуда. У дослідженні 2012 року, опублікованому в Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), дослідники провели стрес-інтерв'ю з 276 здоровими дорослими людьми, а потім піддали їх впливу вірусу, що викликає застуду.

Після п'ятиденного спостереження за ними в карантині дослідники виявили, що хронічний стрес пов'язаний з підвищеною ймовірністю розвитку застуди при впливі вірусу.

Як ваше тіло і імунна система реагують на стрес, залежить від багатьох факторів, в тому числі від того, чи є стрес гострим або хронічним. Гострий стрес-нормальне явище в повсякденному житті. За словами Катлера, це те, як ваше тіло реагує на загрози в навколишньому середовищі, і це необхідно для виживання.

Ви можете відчути гострий стрес, застрягши в пробці або запізнюючись на важливу зустріч. Здебільшого цей гострий стрес піддається лікуванню і не викликає тривалих фізичних наслідків. Однак, якщо ви відчуваєте це часто або постійно перебуваєте в стані стресу, він може стати хронічним і порушити функції організму, такі як імунна система.

"Якщо це відбувається на короткий час, а потім зникає, це, ймовірно, не впливає на вашу імунну систему", - говорить Катлер. "Але якщо кортизол постійно виділяється протягом декількох днів або тижнів, це, швидше за все, може завдати шкоди вашій імунній системі".

Як психічне здоров'я впливає на фізичне здоров'я

Коли ми відчуваємо раптовий початок стресу, можливо, через натискання на гальмо, щоб уникнути аварії, наші м'язи напружуються, а потім розслабляються, коли напруга проходить.

Але, за даними Американської психологічної асоціації, коли ми перебуваємо в стані стресу протягом тривалих періодів часу, ці м'язи залишаються напруженими, що може викликати головні і м'язові болі.

Хронічний стрес і погане психічне здоров'я можуть сприяти ряду довгострокових проблем з фізичним здоров'ям, в тому числі:

Серцево-судинні захворювання. Викид адреналіну при стресі викликає почастішання пульсу і підвищення артеріального тиску. З часом це може надати додатковий тиск на ваше серце і пошкодити ваші артерії, збільшуючи ризик серцевих захворювань і серцевих нападів.

Проблеми з шлунково-кишковим трактом. Стрес може викликати зменшення припливу крові до шлунку, що може викликати спазми, здуття живота, запалення і відсутність апетиту.

Погана якість сну. Стрес може ускладнити засинання Або сон, а недостатній сон може посилити проблеми зі здоров'ям і послабити вашу імунну систему.

Як впоратися зі стресом і залишатися здоровим

За словами Катлера, тривалий стрес пов'язаний з багатьма ускладненнями зі здоров'ям, такими як ослаблена імунна система і підвищений ризик серцевих захворювань, тому чим краще ви зможете впоратися зі стресом, тим краще буде ваше загальне стан здоров'я.

"В цілому, люди набагато краще справляються з цими стресовими подіями, залишаючись зосередженими на тому, що відбувається прямо зараз, замість того, щоб зациклюватися на тому, що могло статися в минулому, щоб все склалося інакше, або на те, які наслідки будуть в майбутньому. майбутнє", - каже Катлер.

Ось деякі перевірені способи зниження стресу:

Регулярні вправи. Дослідження показали, що фізична активність може поліпшити настрій, зняти напругу і зменшити симптоми тривоги і депресії. Всього 30 хвилин вправ з низькою або помірною інтенсивністю кожен день, таких як ходьба, можуть стабілізувати ваш настрій і поліпшити сон, не кажучи вже про додаткові переваги для фізичного здоров'я, особливо в профілактиці або лікуванні серцево-судинних захворювань.

Медитуйте. За даними Національного центру додаткового та інтегрального здоров'я, медитація може допомогти зменшити симптоми тривоги та депресії, а також може допомогти полегшити деякі фізичні наслідки стресу, такі як головні болі та проблеми зі сном. Є багато різних видів медитації, але якщо ви будете приділяти кілька хвилин своєму диханню кожен день, то це може бути хорошим початком.

"Все, що поміщає вас у цей усвідомлений стан, коли ви просто приймаєте те, що відбувається, відпускаєте речі, які ви не можете контролювати, позбавляєтеся від своїх очікувань і просто перебуваєте в сьогоденні", - говорить Катлер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти