Схуднення: названо найбільш "жироспалювальний" час для тренування

31 липня 2020, 21:38оновлено 4 вересня 2020, 14:51
251
Вибрати час для тренування іноді так само складно, як і саме тренування.
фітнес-треніровка_боді_спорт_ногі
Вибрати час для тренування іноді так само складно, як і саме тренування. / Likar.info

Коли справа доходить до самостійного тренування, виникає безліч питань. Як часто (і як довго) ви повинні займатися спортом? Що ви повинні їсти до і після тренування? А чи потрібно взагалі їсти перед тренуванням?

Однак є ще один момент, на який мало хто звертає увагу. Мова про те, коли краще тренуватися, щоб максимізувати ефект.

Найкращий час для тренування?

Вибрати час для тренування іноді так само складно, як і саме тренування. "Час виконання вправ дуже суб'єктивний", - пояснює Бьянка Бельдіні, доктор фізіотерапії і сертифікований тренер США з триатлону. Вона каже, що методом проб і помилок потрібно вибрати те, що працює для вашого тіла.

Ранкові тренування можуть принести найбільшу користь

Згідно з зареєстрованим дієтолога Емілі Тіллс, тренеру з харчування, що має ступінь магістра прикладних фізичних вправ, яка працює зі спортсменами, одне з найбільших переваг - і головна причина, по якій ранок - найкращий час для тренувань - це спалювання калорій.

"Коли наші тіла прокидаються вранці, у нас підвищується обмін речовин і спалювання калорій, щоб пристосуватися до збільшення припливу крові до всього тіла і "розігріти" м'язи на весь день", - каже Тіллс. Тим часом наш метаболізм споживає менше енергії, поки ми спимо. Таким чином, на думку Тілс, збільшення метаболізму і спалювання калорій, коли люди прокидаються вранці - плюс ранкова активність - призводить до більшого спалюванню калорій протягом дня.

Вправи в другій половині дня або ввечері, як і раніше спалюють калорії, але, оскільки ваше тіло незабаром буде відпочивати під час сну, воно не має вигоду з додаткової активності протягом дня так, як це відбувається під час ранкового тренування, каже Тіллс

Остін Мартінес, директор по утворенню в StretchLab і сертифікований фахівець з силової та фізичної підготовки, додає, що ранкове тренування має і інші фізіологічні переваги, такі як посилення кровотоку, яке допомагає з розумовими здібностями і готує організм до майбутнього дня.

Хоча вечір, можливо, не найкращий час для тренувань, денні і нічні вправи не позбавлені сенсу. Якщо тренування вранці - це не варіант, все одно варто додати тренування вдень або ввечері. Для деяких людей насправді може бути краще займатися спортом у другій половині дня або рано ввечері, так щоб не жертвувати сном заради фізичних вправ, вважає Жасмин Маркус, фізіотерапевт, фахівець з сили і фізичної підготовки.

Одне з досліджень в "Журналі фізіології" показало, що тренування в другій половині дня зміщують ваш біологічний годинник так само, як і тренування рано вранці. "Недоліком цього є те, що деяким людям буде складніше заснути, якщо вони будуть тренуватися занадто близько до сну", - говорить Маркус. Хоча дослідження, опубліковані в "Експериментальній фізіології", показали, що нічні тренування можуть порушувати сон не так сильно, як ми думаємо.

Вправи - це півсправи

Суть в тому, що найкращий час для тренувань - це час, коли ви можете дотримуватися того, що вам підходить найкраще. Маркус, Мартінес і Тілс всі згодні з тим, що послідовність є ключовою. "Наші тіла пристосовані до звичок, тому, якщо ви створите послідовну систему для тренувань, це дасть позитивні результати", - каже Мартінес.

Будьте уважні, щоб між тренуваннями було достатньо часу для відпочинку, якщо ви змінюєте час, яке ви тренуєтеся кожен день. "Більш важкі тренування, такі як силові, вимагають як мінімум 48 годин відпочинку між сесіями", - говорить Маркус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти