Жир на животі – це не тільки естетичний недолік. Черевний жир, відомий ще як абдомінальний або вісцеральний, накопичується всередині черевної порожнини, а це небезпечно.
Крім того, він провокує розвиток безлічі захворювань. Як його позбутися – розповіла у себе в Instagram спортсмен, віцечемпіонка світу з бодибілдингу (2018), чемпіонка України (2017), тренер Євгенія Самойлова.
У чому небезпека жиру на животі
Абдомінальний (або вісцеральний) жир – це жирові запаси, що накопичуються всередині черевної порожнини. В розумних межах без нього не обійтися. Він є додатковим захистом життєво важливих органів, бере участь у терморегуляції. Якщо в нормі вісцеральний жир обволікає внутрішні органи й дозволяє їм нормально функціонувати, то у людини з абдомінальним ожирінням він їх здавлює і перешкоджає нормальній роботі
За словами експерта, це ускладнює роботу серця, також страждає лімфатичний відтік і кровообіг.
Збільшення кількості вісцерального жила є причиною розширення талії. Крім того, цей жир впливає на гормони, він порушує метаболізм і призводить до появи різних захворювань (діабету, ожиріння, гіпертонії та ін.).
Як позбутися від жиру на животі
- Зменшити калорійність раціону.
- Їсти більше білка (від 1,3 грама на 1 кілограм ваги).
- Додати клітковину в раціон.
- Виключити алкогольні напої.
- Фізична активність кожен день (біг, ходьба, велосипед і ін.).
- Якісний сон не менш ніж 7 годин.
За останніми оцінками, у світі від надмірної ваги страждають 2,6 мільярда людей (майже 30% жителів планети). І, до речі, ожиріння на 48% збільшує ризик смерті людини від коронавірусної хвороби,– резюмувала Євгенія Самойлова.
читайте такожЕксперти розповіли, що важливіше для схуднення - вправи або дієта
Раніше Світлана Фус, професійний дієтолог з вищою медичною освітою та з досвідом роботи понад 15 років, назвала спосіб схуднення без виснажливих дієт і шкоди для здоров'я.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред