Київ планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, однак не має наміру вводити економічні або торгові санкції - якщо економіку Білорусі не почне контролювати Росія, уточнили в МЗС України.
"Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше - ми бажаємо їй тільки добра. У нас немає в планах якогось ембарго, введення будь-яких обмежень на торгівлю", - розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю BBC Україна.
За його словами, санкції проти Мінська невигідні Києву, тому що торгівля між країнами є взаємовигідною.
Втім, все може змінитися, якщо білоруські підприємства перейдуть під контроль Росії.
"Ось тоді треба сідати й аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з'явилися додаткові ризики, тому що у нас є висока взаємодія й у військово-торговому секторі", – пояснив Кулеба.
Санкції проти режиму Лукашенка
- На території Білорусі 9 серпня відбулися президентські вибори, переможцем яких проголосили Олександра Лукашенка. За даними Центрвиборчкому, він набрав 80,10% голосів виборців.
- Опозиція і значна частина білоруського народу не визнали вибори. Десятки тисяч людей кожні вихідні збираються на мирні мітинги проти режиму Лукашенка.
- У ніч з 11 на 12 серпня на вулицях Білорусі відбулися масові арешти. Силовики жорстко били активістів і випадкових перехожих. Затримали близько 7 тисяч людей.
- У відповідь на такі дії Захід назвав вибори президента сфальсифікованими і прийняв рішення ввести санкції проти режиму Лукашенка. Також санкції проти Білорусі ввели і країни Балтії: Латвія, Литва та Естонія.
- 2 жовтня Євросоюз ввів санкції проти 44 найбільш впливових чиновників режиму Олександра Лукашенка. Самого Лукашенка в санкційних списках немає.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред