Війна за Нагірний Карабах: Пашинян різко відповів на звинувачення Алієва

3 жовтня 2020, 21:52оновлено 3 жовтня 2020, 23:48
Нагірний Карабах не може бути частиною Азербайджану, заявив Нікол Пашинян
Пашинян
Нікол Пашинян / Фото: Sputnik Вірменія

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян відповів на заяву президента Азербайджану Ільхама Алієва про поселення вірмен в Нагірному Карабасі.

Як підкреслив він в інтерв'ю телеканалу Al Jazeera, розселення вірмен з діаспори в Нагірному Карабасі є природним явищем, до якого влада Вірменії відношення не має.

"Твердження про те, що уряд Вірменії переселяє вірмен діаспори до Нагірного Карабаху, необгрунтовані з двох причин. Перш за все тому, що уряд Вірменії не має ніякого відношення до територіального розвитку Нагірного Карабаху. По-друге, багато людей емігрували з Вірменії та Нагірного Карабаху протягом багатьох років. Вони живуть в різних куточках світу - в Європі, Росії, США, і я не виключаю, що деякі з них можуть повернутися і жити в своїх будинках. Нелогічно підносити це як щось незвичайне", - сказав Пашинян.

У той же час прем'єр Вірменії підкреслив, що Нагірний Карабах не може бути частиною Азербайджану, тому що під час розпаду Радянського Союзу Нагірний Карабах здобув незалежність так само, як Азербайджан отримав незалежність від Радянського Союзу, здійснивши своє конституційне право на вихід зі складу СРСР.

"Підхід президента Азербайджану неприйнятний, враховуючи те, що у 1988 р.Рада народних депутатів Нагірно-Карабаської автономної області оголосила про приєднання до Вірменії. Хочу зазначити, що Нагірний Карабах не може бути частиною Азербайджану з простої причини. Коли розпався Радянський Союз, Нагірний Карабах отримав незалежність так само, як Азербайджан отримав незалежність від Радянського Союзу, скориставшись своїм конституційним правом на відділення від Радянського Союзу. На думку Азербайджану, карабахське питання засноване на відновленні радянського статус-кво, що неможливо", - додав Пашинян.

читайте такожВійна за Нагірний Карабах: експерт спрогнозував переможця битви Єревана і Баку

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про те, що військовими діями Азербайджану проти Вірменії керують 150 високопоставлених турецьких військових.

Він також зазначив, що за відомостями вірменських військових, до бойових дій залучені сирійські найманці і терористи, а також турецькі спецназівці.

  • 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
  • Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.

Історія війни за Нагірний Карабах

  • На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
  • Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти