У Тбілісі спростували чутки про те, що в Азербайджан через Грузію переміщаються бойовики із Сирії

4 жовтня 2020, 02:01
96
Метою даних фейків є ескалація та створення напруженості в Грузії та регіоні в цілому, заявив глава служби держбезпеки Грузії.
Григол Лилуашвили
Грігол Лілуашвілі / Фото ssg.gov.ge

Інформація про те, що сирійські воєнізовані формування з Туреччини через Грузію перекидаються в Азербайджан, не відповідає дійсності.

Про це заявив глава служби держбезпеки Грузії Грігол Лілуашвілі, передає Интерфакс.

"Я хочу зазначити, що у цієї інформації немає жодної підстави. Це брехня, її метою є ескалація та створення напруженості в Грузії та регіоні в цілому", — сказав Лілуашвілі.

Він також додав, що в соціальних мережах поширюються заклики перекрити автомобільну дорогу, що веде в Азербайджан. За словами Лілуашвілі, служба держбезпеки Грузії перебуває на зв'язку з колегами з Вірменії та Азербайджану і будь-які дії, спрямовані проти безпеки Грузії та регіону, будуть припинятися.

Видання Грузія Online уточнило, що в різних групах і акаунтах, що не носять офіційного характеру, повідомлялося, що Грузія нібито блокує перевезення продовольства для однієї зі сторін, що спровокувало протести і перекриття доріг в одному з грузинських регіонів. Незабаром з'ясувалося, що відомості про блокування вантажів були фейком.

Після цього стали поширюватися кадри з військовою технікою з Боржомі й коментарями про те, що вона прямує в Нагірний Карабах, щоби підтримати одну з воюючих сторін. Насправді техніка належала Збройним силам Грузії та здійснювала законні пересування всередині країни.

Крім того в соцмережах поширюються фейки про те, що територією Грузії транзитом нібито рухаються колони автобусів з бойовиками для участі в карабаському конфлікті.

читайте такожВійна за Нагірний Карабах: експерт назвав головну мету Баку

Конфлікт у Нагірному Карабасі - що було раніше:

  • Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі загострився вранці 27 вересня. Баку і Єреван висунули обопільні звинувачення в зриві режиму припинення вогню, після чого Азербайджан виступив із заявою про початок контрнаступальної операції.
  • Туреччина виступила на підтримку Азербайджану - Анкара закликала Вірменію припинити вогонь і пообіцяла надати Баку всебічну допомогу в протистоянні з Єреваном.
  • 2 жовтня Вірменія заявила про готовність почати мирні переговори з Азербайджаном щодо припинення вогню в Карабасі за посередництва країн Мінської групи ОБСЄ.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану і співпрацює з Баку в економічних і геополітичних аспектах. Однак Київ не має наміру надавати військову підтримку Азербайджану і закликає сторони до мирного врегулювання збройного конфлікту.
  • 3 жовтня МЗС невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки звернувся до міжнародного співтовариства з проханням визнати незалежність НКР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти