Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану і співпрацює з Баку в економічних і геополітичних аспектах. Однак Київ не має наміру надавати військову підтримку Азербайджану і закликає сторони до мирного врегулювання збройного конфлікту.
Про це заявив глава держави Володимир Зеленський під час поїздки в Чернівецьку область у п'ятницю, 2 жовтня.
За словами Зеленського, у Києва хороші відносини з Баку, проте Україна не допомагатиме Азербайджану військовими засобами і наполягає на мирному врегулюванні нагірно-карабахського конфлікту.
"Питання допомоги одній зі сторін не може навіть підніматися. Ми закликаємо до діалогу між Вірменією та Азербайджаном і деескалації конфлікту. Але що стосується відносин з Азербайджаном, то в останні два роки вони особливі. Вони дуже потужні в економічному і геополітичному напрямках", - запевнив гарант.читайте такожВ Україні допустили військову підтримку Азербайджану
Також він акцентував увагу на тому, що Україна і Азербайджан мають взаємну підтримку у внутрішньополітичному і геополітичному напрямках. Баку засуджує анексію Криму і стоїть на боці Києва.
"Ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет Азербайджану, як і вони нашу. Вони відверто кажуть, що відбулася незаконна анексія Криму і підтримують наш суверенітет і територіальну цілісність. Тому тут ми підтримуємо один одного", - додав Зеленський.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- У неділю вранці, 27 вересня, збройне протистояння Азербайджану та Вірменії в районі Нагірного Карабаху спалахнуло з новою силою. Єреван звинуватив азербайджанську сторону в обстрілі мирних населених пунктів на території невизнаної НКР, а у Баку заявили про провокацію Вірменії. Азербайджан оголосив про початок контрнаступальної операції.
- У МЗС України висловили співчуття рідним і близьким загиблих під час конфлікту і закликали сторони до мирного врегулювання збройної конфронтації.
- Народний депутат від фракції Слуга народу Людмила Марченко заявила, що Україна співпрацює з Азербайджаном з низки напрямків і буде готова надати військову підтримку Баку.
- Коментуючи цю заяву, глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що питання військової та гуманітарної допомоги – виняткова прерогатива президента і уряду, але не народних депутатів. Він закликав парламентаріїв контролювати емоції і не робити необачних заяв.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред