Туреччина закликала Вірменію "негайно припинити агресію" по відношенню до Азербайджану. Крім того Анкара пообіцяла Баку підтримку у зв'язку з ситуацією в Карабасі.
Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що агресивна політика Вірменії - головна перешкода на шляху до миру і стабільності на Південному Кавказі, передає Анадолу.
За словами турецького міністра, Єреван повинен негайно відмовитися від агресивних дій, які ведуть до масштабної ескалації ситуації в регіоні.
"Засуджуємо підлі провокації Вірменії. Туреччина буде до кінця підтримувати Азербайджан у боротьбі за збереження цілісності країни", - зазначив міністр.
У МЗС Туреччини також заявили, що вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабасі та обіцяють надати підтримку Азербайджану.
"Рішуче засуджуємо провокацію Вірменії. Ця провокація є відкритим порушенням міжнародного права і призвела до загибелі цивільного населення", - йдеться в заяві турецького зовнішньополітичного відомства.
У МЗС Туреччини зазначили, що Анкара " повністю підтримує Азербайджан. Ми надамо підтримку Азербайджану в тій формі, в якій вони побажають".
У свою чергу, спікер парламенту Туреччини Мустафа Шентоп написав у соціальних мережах, що Вірменія – "терористична держава, яка загрожує не лише Азербайджану, а й світу в усьому регіоні". Спікер парламенту також підкреслив готовність Анкари до максимальної підтримки Азербайджану.
Нагадаємо:
- Вранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабахську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану почалися запеклі бої.
- Збройні сили Вірменії піддали інтенсивному обстрілу позиції Азербайджанської армії вздовж всієї лінії фронту, а також населені пункти, розташовані в прифронтовій зоні. Вогонь вівся з великокаліберної зброї, мінометів і артилерійських установок різного калібру.
- Об'єктам цивільної інфраструктури було завдано серйозної шкоди.
- Кабмін Вірменії запровадив воєнний стан в країні та оголосив загальну мобілізацію через події в Карабасі.
Конфлікт у Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали бішкекський протокол про перемир'я та перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародне співтовариство вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується і офіційний Київ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред