Директор ЦРУ Білл Бернс не виключив можливість застосування Росією тактичної ядерної зброї у війні проти України, але в той самий час, поки що підготовки до цього не спостерігається, пише CNN.
"Враховуючи відчай президента Путіна і російського керівництва, враховуючи невдачі, з якими вони стикаються у військовій сфері, ніхто із нас не може легковажно ставитися до загрози, яку представляє потенційне застосування тактичної ядерної зброї", - сказав Бернс.
За його словами, ЦРУ уважно стежить за діями Росії щодо ядерної зброї. Бернс додав, що поки таких приготувань не спостерігається.
Битва за Маріуполь
Із 3 березня Маріуполь блокують російські окупанти. Місто зазнало одного з найжорстокіших нападів за всю війну в Україні. Щодня Маріуполь переживає артилерійські обстріли та авіанальоти.
Місцеві жителі живуть в підвалах на межі життя і смерті. Все більше людей гинуть від голоду. Окупанти не пускають до Маріуполя гуманітарну допомогу, обстрілюють мирних жителів, кидають бомби на цивільні будівлі, де ховаються діти.
6 квітня в міськраді повідомили, що в Маріуполі запрацювали російські мобільні крематорії. Після широкого міжнародного розголосу геноциду в Бучі, вище керівництво Росії наказало знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії.
Радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що військовим шляхом деблокувати Маріуполь неможливо. Така спроба обернулася б величезними втратами для української армії. За його словами,"знімати облогу з Маріуполя або полегшувати її можна непрямим шляхом". Українські військові роблять все, що в їхніх силах.
Увечері, 12 квітня, на Маріуполь окупанти скинули хімічна зброя. Як розповів лідер Азову Андрій Білецький, застосування найнебезпечнішої зброї було на Азовсталі. За його словами, постраждалі перебувають у задовільному стані. Всього постраждалих троє.
Читайте також:
- Отруєння зарином: як вижити під час хімічної атаки
- Хімічна атака в Маріуполі: з'явилися перші подробиці про стан постраждалих
- У Міноборони прокоментували використання окупантами хімічної зброї в Маріуполі
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред