Альянс Китаю і Росії, що наразі намітився – одна з головних проблем колективного Заходу. Втім, цей союз в нинішніх умовах не дуже вигідний для Росії. Адже Китай на даному етапі не сприймає Москву як рівноправного партнера.
І поки Росія не змириться з роллю молодшого партнера - подібний альянс малоймовірний, пояснив у коментарі Главреду експерт із питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса. І Україна з Білоруссю в цій боротьбі починають відігравати значну роль.
читайте такожКитай оголосив, що більше не визнає США в якості світового лідера"Китай набагато сильніший за Росію в економічному, торговому і технологічному планах, тому розцінювати її як рівноправного партнера або вибудовувати з нею симетричні відносини китайці не можуть. А Росія, у свою чергу, поки не погоджується на роль молодшого партнера – це не відповідає нинішній ідеології Москви і самосприйняттю РФ на світовій арені", – зазначив Куса.
Саме ідеологія є для Москви головним стримуючим фактором у питанні російсько-китайських відносин, переконаний експерт. Тому Москва так відчайдушно чіпляється за Захід.
"РФ в її нинішньому стані, її національна ідеологія, мислення і сприйняття себе як частини світу грунтується на взаємодії з Європою. Всі російські ідеологічні проекти (той самий горезвісний "русский мир") – це теж про Європу, слов'янство і євразійство. А для цього необхідна взаємодія із Заходом. Повний розворот на Китай і Азію з цією ідеєю несумісний", – підкреслив Куса.
За його словами, Україна і Білорусь потрібні російській державі, як мінімум, тому що ця периферія становить ідеологічне ядро Росії.
"В умовах скорочується слов'янського населення РФ без України і Білорусі Росії в її нинішньому сприйнятті просто не буде", – резюмував Куса.
Росія і Китай: новини
- Китай різко відреагував на санкції Євросоюзу. У китайському списку санкцій опинилися п'ять депутатів Європарламенту, нідерландський парламентарій, а також німецький і шведський вчені.
- Переговори США з Китаєм закінчилися скандалом із взаємними звинуваченнями. Китайська делегація приїхала з наміром працювати на публіку, заявили у Вашингтоні.
- Президент США Джо Байден допустив світове лідерство Китаю і пригрозив Пекіну наслідками. Китай очікують наслідки за порушення прав людини, сказав Джо Байден.
- У Байдена заявили, що на США і РФ чекають "важкі дні". Радник глави Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван вважає, що "є дії, на які треба відповідати силою".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред