Байден припустив світове лідерство Китаю і пригрозив Пекіну наслідками

17 лютого 2021, 08:37
318
Китай очікують наслідки за порушення прав людини, сказав Джо Байден.
Байден
Для того, щоб Китай став світовим лідером, Пекіну слід налагодити відносини з іншими країнами-Байден / Reuters

США мають намір залучити Китай до відповідальності у зв'язку з можливою причетністю Пекіна до порушень прав людини. Публічних засуджень ситуації у Гонконзі, Сіньцзяні і на Тайвані не буде, проте Штати планують пояснити КНР, що світове лідерство Китаю можливе лише в тому випадку, якщо держава отримає довіру інших країн, заявив американський президент Джо Байден, повідомляє CNN.

За словами господаря Білого дому, під час перемовин з китайським лідером Сі Цзіньпіном дійсно обговорювалося питання ситуації з порушенням прав людини у Сіньцзяні, Гонконзі і на Тайвані. Втім, Байден не має наміру публічно озвучувати звинувачення на адресу китайської держави.

"Я планую відкрито дати зрозуміти, що ми маємо намір продовжувати відстоювати права людини у ООН і в інших організаціях, які мають вплив на їх (Китаю) поведінку. Для Китаю будуть наслідки, і (Сі Цзіньпін) знає це", - сказав американський президент.читайте такожПісля руйнування демократії у США весь світ ляже під Китай

Також він додав, що якщо КНР дійсно прагне до лідерства на світовій арені, то державі потрібно налагодити співпрацю з іншими країнами і вирішити питання, пов'язане з порушеннями прав людини.

"Китай старанно намагається стати світовим лідером. Для того, щоб удостоїтися цього звання, щоб вони змогли це зробити, їм необхідно заручитися довірою інших країн. Допоки, доки вони беруть участь у діяльності, що порушує базові права людини, їм важко буде досягти цього", - підкреслив Джо Байден.

Протистояння США і Китаю

  • Журналісти The New York Times відзначали, що за президентства "демократа" Джо Байдена на Вашингтон і Пекін очікує загострення відносин. Америка стурбована зростаючими амбіціями КНР, тому нова адміністрація продовжить жорстку політику проти китайської держави.
  • Міністр оборони США Ллойд Остін раніше підтвердив, що саме Китай в найближчі роки є головним стратегічним противником Вашингтона. Президент Джо Байден вже доручив Пентагону розробити нові механізми протистояння КНР і посилити американську військову присутність в районі Південно-Китайського моря.
  • 10 лютого президент США Джо Байден і китайський глава держави Сі Цзіньпін провели перші телефонні перемовини. Байден розкритикував Пекін за порушення прав людини і несправедливі економічні практики. Президент КНР Цзіньпін, у свою чергу, застеріг Штати від втручання в політику Пекіні щодо Гонконгу, Сіньцзяну і Тайваню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти