Влада Китаю різко відповіла на санкції, впроваджені сьогодні за порушення прав людини в Синьцзян-Уйгурському автономному районі. Пекін назвав такий крок Євросоюзу втручанням у китайські внутрішні справи та вжив заходів у відповідь, пише МЗС країни.
Китай вирішив впровадити санкції проти 10 європейських парламентаріїв, вчених і політиків, а також проти чотирьох європейських юридичних осіб.
У китайському списку санкцій опинилися п'ятеро депутатів Європарламенту, нідерландський парламентарій, депутат з Бельгії, член литовського Сейму, а також німецький і шведський вчені.
читайте такожПереговори США з Китаєм закінчилися скандалом з взаємними звинуваченнями
"Зазначеним особам і членам їх сімей забороняється в'їзд на материковий Китай, Гонконг і Макао. Їм та пов'язаним із ними компаніям та інститутам також буде обмежено контакти з Китаєм", - заявили в МЗС.
Також санкції були накладені на Комітет Ради ЄС з питань політики і безпеки, підкомітет Європарламенту з прав людини, Берлінський Інститут Меркатора з вивчення Китаю, а також некомерційний фонд Alliance of Democracies Foundation з Данії.
"Китай закликає ЄС усвідомити всю серйозність подібних дій, обміркувати свої вчинки і виправити помилки, перестати читати нотації у сфері прав людини, припинити застосовувати брехливі подвійні стандарти і повсюдно втручатися у внутрішні справи, а також зійти з невірного шляху. В іншому випадку Китай зробить подальші рішучі дії", - зазначили в Пекіні.
На китайські санкції вже відреагував глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Він назвав дії Китаю неприйнятними.
"Ці заходи викликають жаль і неприйнятні. Євросоюз не змінить своє прагнення захищати права людини", - сказав він на брифінгу в Брюсселі.
- 22 березня стало відомо, що Рада Євросоюзу затвердила санкція проти 11 осіб.
- У чорний потрапили представники Росії та Китаю, повідомив у себе в Twitter журналіст Рікард Джозвяк.
- Причина введення нових санкцій - порушення прав людини, заявили в Євросоюзі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред