Глава Білорусі Олександр Лукашенко у минулому неодноразово висловлювався про проведення конституційної реформи, проте ці розмови нічим не закінчувалися. Після всіх подій, які відбулися у республіці, йому не вдасться забезпечити успішне проведення референдуму щодо Конституції. Вже навіть близьке оточення не слухає Лукашенка, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 білоруський опозиційний політик Юрій Губаревич.
За його словами, люди, які продовжують перебувати при владі у Білорусі, ставлять перед собою завдання утримати діючі позиції. Заяви Лукашенка про внесення змін до Конституції навряд чи є яким-небудь новим кроком, тому що він вже третій рік каже про це, але кожен раз дати розгляду питання переносяться.
До того ж, вважає Губаревич, Конституцію можна було змінити до серпневих подій минулого року, однак після інцидентів, пов'язаних з протестами у Білорусі, досягти успіху у Лукашенка не вийде.читайте такожЛукашенко тягне білоруського кота за хвіст
"Після програшу жодну електоральну кампанію, будь то нові вибори або референдум, він виграти не в змозі. Я дуже скептично ставлюся до перспектив проведення цього референдуму щодо зміни до Конституції Білорусі", - вважає білоруський опозиціонер.
Також він додав, що суспільство Білорусі вже давно сумнівно ставиться до заяв Лукашенка, а сам він втратив вплив навіть на своє близьке оточення. Проведенням Всебілоруських народних зборів він мав намір показати, що ситуація під контролем, проте навряд чи йому це вдалося.
"Думаю, ці розмови не справили ефекту навіть на близьких прихильників Лукашенка. Вочевидь, він збирав їх у цій будівлі (Місце проведення Національних всебілоруських зборів) на два дні, щоб переконати, що все буде добре, і він тримає ситуацію під контролем. Але, напевно, навіть на них він не зміг впливати", - підкреслив Губаревич.читайте такожЛукашенко готує собі запасний аеродром
Новини Білорусі
- Олександр Лукашенко 11 лютого в рамках свого виступу на Всебілоруських народних зборах заявив про те, що у Білорусі у 2022 році буде проведена конституційна реформа. Причому, згідно з його заявою, після прийняття нового Основного закону в країні можуть пройти демократичні вибори глави держави.
- Також Лукашенко заявив, що Білорусь наразі не має наміру переглядати механізми Союзної держави з Росією, які на цей момент припускають збереження суверенітету двох країн. При цьому він висловив готовність до продовження перемовин про інтеграцію з Росією.
- Пізніше міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей сказав, що Путін і Лукашенко вже в лютому проведуть перемовини, в рамках яких обговорять питання інтеграції Москви і Мінська.
- 12 лютого Олександр Лукашенко доручив по завершенні Всебілоруських народних зборів проаналізувати можливість внесення змін до Конституції країни, які передбачають відмову Білорусі від нейтрального статусу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред