Після обрання Джо Байдена президентом США інтерес Вашингтона до України значно посилився. Америка стежить за ситуацією в країні і, схоже, має намір зміцнити підтримку Києва. Зміни в американському уряді також підвищили інтерес американців і до проекту Північний потік-2. Штати володіють серйозним арсеналом інструментів для того, щоб будівництво газопроводу було зупинено.
Як заявила радник голови правління НАК Нафтогаз України Лана Зеркаль на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, наразі у Вашингтоні особливу увагу зосереджено саме на питанні реалізації Північного потоку-2. Присутні механізми і політична воля для припинення проекту.
Крім того, вона зазначила, що існуючі американські обмеження проти СП-2 – це тільки початок.
"Наявний арсенал включає три види санкцій: до компаній, що можуть прокладати труби, що страхують, та компаній, які сертифікують газогін. Але це тільки верхівка айсбергу проблем із завершенням газового троянського коня РФ для Євросоюзу. Новини - геть не добрі для росіян новини - відчуваємо, не забаряться", - написала Зеркаль, уточнивши, що російському енергетичному проекту не допомогли навіть витрати на лобістські послуги у Вашингтоні, на які було витрачено понад 5,3$ млн доларів.читайте такожСША влаштують крах Північного потоку-2: у Байдена оголосили про плани
Також вона вказала, що після приходу у Білий дім команди Байдена складається враження про значне посилення інтересу США до України і можливе зміцнення співпраці.
"Добре відчули, що інтерес до України і подій у нас дуже однозначно зріс. Нова адміністрація вже тримає руку на пульсі і таке враження, що у Вашингтоні мають намір суттєво зміцнити "контроль пульсу", - підкреслила Лана Зеркаль.
Нагадаємо, в травні минулого року Зеркаль заявляла, що якщо газопровід Північний потік-2 добудують і введуть до експлуатації, то по перспективах України як держави-транзитера газу буде завдано нищівного удару.читайте такожПо Північному потоку-2 поїхали катком
Північний потік-2 новини
- Серйозні проблеми із завершенням будівництва газопроводу Північний потік-2 пов'язані з тим, що з 1 січня 2021 року набули чинності нові санкції США, які поширюються на всі компанії, які прямо або опосередковано задіяні в проекті.
- Один з фінальних етапів завершення будівництва СП-2 повинен був стартувати 15 січня в територіальних водах Данії, проте в компанії Nord Stream AG заявили про тимчасове припинення будівельних робіт через технічні проблеми. У російському експертному співтоваристві розповіли, що проблеми виникли через відсутність сертифікації у трубоукладача Академік Черський. Норвезька компанія DNV GL, яка повинна була сертифікувати судно, вийшла з проекту через загрозу американських санкцій.
- У Газпромі 19 січня вперше офіційно заявили про те, що будівництво Північного потоку-2 можуть тимчасово поставити на паузу, або ж зовсім зупинити через політичні зміни. У Кремлі звинуватили США в незаконному тиску на проект.
- Того ж дня США впровадили додаткові санкції проти СП-2. Під обмеження потрапили трубоукладач Фортуна і компанія-власник судна.
- Колишній глава Центрального банку РФ Сергій Алексашенко заявив, що газопровід Північний потік-2, швидше за все, буде добудовано, однак проект фактично знищено через американські санкції. Газопровід не можна буде ввести до експлуатації допоки, доки Штати не знімуть санкції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред