Якщо компанії Nord Stream AG не вдасться добудувати і ввести в експлуатацію газопровід Північний потік-2 до парламентських виборів у ФРН, то перспективи російського енергетичного проекту стануть по-справжньому туманними. Офіційна позиція Берліна щодо реалізації трубопроводу може кардинальним чином змінитися.
Про це заявив економіст Андрій Гурков у коментарі DW, розмірковуючи про шанси на реалізацію російського енергетичного проекту в умовах зміни політичної ситуації у Німеччині.
За його словами, найбільш оптимальним варіантом для бенефіціарів проекту є завершення будівництва Північного потоку-2 і його реалізація до виборів у Бундестаг. Якщо цього зробити не вдасться, вікно можливостей може бути закрито. Соціал-демократи, які лобіюють інтереси Газпрому, навряд чи увійдуть до нового уряду Німеччини.
Згідно з опитуваннями, до урядової коаліцію зможуть увійти "зелені", які жорстко критикують ініціативи, спрямовані на добудову Північного потоку-2 – такі, як створення спеціального фонду, спрямованого на обхід американських санкцій.
"Цей фонд, як і весь проект "Газпрому", дуже різко критикують "зелені", а у них наразі, судячи з опитувань, найкращі шанси увійти до урядової коаліції з консерваторами, серед яких прихильників російського газопроводу не так вже й багато", - зазначив експерт.читайте такожЗупинка санкцій проти Північного потоку-2: у Байдена запропонували Німеччині угоду
Він вважає, що у зв'язку з цим політична ситуацію у Німеччині восени може дуже серйозно змінитися. Це суттєво позначиться на перспективах СП-2.
"Восени офіційне ставлення Берліна до "Північного потоку-2" може кардинальним чином змінитися. Тим більше, якщо до цього часу "Фортуна" його все ще не добудує - будь то через санкції США або нових технічних проблем", - підкреслив Гурков.
Північний потік-2 новини
- Будівництво російського газопроводу Північний потік-2 відновилося 11 грудня 2020 року у Німеччині. У компанії Nord Stream AG 28 грудня заявили, що будівельні роботи в німецьких територіальних водах завершені.
- 15 січня стало відомо, що добудова газопроводу Північний потік-2 у Данії призупинена через технічні проблеми. У Росії причиною назвали відсутність дозволу на проведення робіт трубоукладачу Академік Черський, від сертифікації якого відмовилася норвезька компанія DNV GL через загрозу потрапляння під американські санкції.
- Конгрес США подолав вето Трампа на оборонний бюджет, в якому передбачені санкції проти російських газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік. Таким чином, з 1 січня 2021 року обмеження Вашингтона проти СП-2 набули чинності.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред