Палата представників Конгресу США в середу, 13 січня, вдруге оголосила імпічмент чинному американському президенту Дональду Трампу. Главу держави звинуватили в підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію, спроба якого сталася 6 січня.
Як повідомляє Fox News, результати підсумкової резолюції - 232 представника Палати підтримали імпічмент Трампу. З них 222 від Демократичної партії. Для оголошення імпічменту достатньо було 218 голосів представників "демократів", однак процедуру підтримали як мінімум 10 "республіканців".
Законодавці обговорювали статтю про імпічмент Дональду Трампу, в якій його звинувачували в підбурюванні до повстання. "Демократи" вважають, що Трамп небезпечний для Америки і повинен достроково залишити свій пост.
"Ми знаємо, що президент Сполучених Штатів підбурював до цього повстання, до цього збройного повстання проти нашої країни. Він повинен піти. Він є явною і реальною небезпекою для нації, яку ми всі любимо", - сказала спікер Палати представників,"демократ" Ненсі Пелосі.читайте такожТрамп віддає владу Байдену: опубліковано заяву президента США
Отже, 45-й президент США став першим в історії Америки главою держави, проти якого двічі застосували процедуру імпічменту. Щоб остаточно усунути Трампа від влади рішення повинен прийняти американський Сенат з більшістю у 2/3 голосів.
Перший раз Палата представників висловила недовіру Дональду Трампу в грудні 2019 року, коли його звинуватили в зловживаннях владою. Однак у лютому 2020 року Сенат контролювали "республіканці", тому він зберіг свою посаду.
"Демократи" зважилися на імпічмент після відмови віце-президента Майка Пенса застосувати 25-ту поправку до американської Конституції, яка могли б дозволити усунути Трампа.читайте такожУ США зробили заяву щодо провалу імпічменту Трампу
Як зазначає видання Страна.UA, для набуття чинності голосування Палати представників, це рішення має затвердити верхня палата-Сенат США більшістю голосів. Республіканська партія контролює її майже наполовину. Глава "республіканців" Мітч Макконнел допустив, що він може віддати свій голос на підтримку імпічменту Трампу, проте пізніше підкреслив відсутність намірів скликати для цього Сенат.
Виходячи з такої логіки, сенатори зберуться тільки 19 січня, за день до офіційної інавгурації Джо Байдена. Для підтримки рішення Палати представників може не вистачити часу.
Однак підтримка "республіканцями" імпічменту Трампу вигідна певній частині його партії, тому що таке рішення заблокує його право на нове висунення в президенти.
Імпічмент Дональду Трампу
- Прихильники чинного президента США Дональда Трампа 6 січня провели масовий протест біля будівлі Конгресу, де розглядалося питання офіційного затвердження перемоги Джо Байдена на президентських виборах.
- Вони спробували влаштувати штурм Капітолію - активісти увірвалися до будівлі, після чого відбулися зіткнення з поліцією. Загинули 5 людей. Поранення отримали понад 58 поліцейських. Заарештовано понад 80 осіб.
- Дональд Трамп виступив із заявою, в якій закликав своїх прихильників розійтися, проте підкреслив, що не має наміру визнавати підсумків президентських виборів у США.
- Конгрес 7 січня офіційно затвердив перемогу "демократа" Джо Байдена на президентських виборах у Америці.
- У зв'язку з цими подіями "демократи" у Палаті представників висловили намір оголосити імпічмент Дональду Трампу, який не мав наміру добровільно залишати Білий дім до закінчення офіційного терміну своєї каденції.
- Глава судового комітету Сенату США, "республіканець" Ліндсі Грем заявляв, що імпічмент Трампу провалиться у верхній палаті Конгресу і закликав "демократів" знайти компромісне рішення з метою консолідації нації.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред