У середу, 6 січня, чинний президент США, член Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що він ніколи не визнає свою поразку на президентських виборах.
Трамп під час мітингу його прихильників у Вашингтоні під назвою Марш за порятунок Америки сказав, не можна говорити про поразку, оскільки "була крадіжка", пише Reuters.
Очільник Штатів заявив, що цій крадіжці буде покладено край.
"Ми ніколи не здамося, ми ніколи не визнаємо поразки... Ми покладемо край цій крадіжці", – сказав він.
Після цього у Вашингтоні стало гаряче – Конгрес не зміг затвердити підсумки президентських виборів, і у його будівлю (Капітолій) прорвалися протестувальники.
Зрив затвердження підсумків виборів та прорив у Капітолій – подробиці
Конгрес під час засідання не зміг затвердити підсумки виборів через заперечення республіканців.
Прихильники Трампа прорвали оточення біля будівлі Конгресу, поліція використовувала сльозогінний газ, повідомляє Fox News.
Журналіст Ігор Бобич в Twitter написав, що частина мітингувальників потрапила у будівлю Конгресу.
"Протестувальники увірвалися у Капітолій...", – поділився автор.
Потім прихильники Трампа увірвалися у зал засідань Сенату.
"...Один з них стоїть на узвишші та кричить: "Трамп виграв ці вибори!". Це безумство", – додав Бобич.
За відомостями NBC, Сенат евакуйовано, Пенса відправили у безпечне місце.
Трамп у своєму акаунті в Twitter закликав учасників акції протесту діяти мирно.
Мер Вашингтона Мюріел Боузер написала у соцмережі, що вирішила запровадити комендантську годину з 18:00 середи до 6:00 четверга, 7 січня (у Києві на 7 годин більше, ніж у Вашингтоні).
У середу в Капітолії зібралися члени верхньої та нижньої палати Конгресу США – Сенату і Палати представників – для того, щоб сертифікувати перемогу на виборах колишнього віцепрезидента, демократа Джозефа Байдена.
Сертифікація виборів Конгресом – останній етап затвердження обраного американського лідера. Члени Конгресу мали сертифікувати результати голосування колегії виборників, яке пройшло 14 грудня.
Головою засідання обох палат Конгресу є віцепрезидент Майк Пенс. Його головне завдання – розкрити сертифікати від кожного штату (всього є 50 штатів) з результатами голосування й передавати конгресменам, які їх озвучать.
Учасники засідання можуть висловити заперечення щодо результатів голосування у будь-якому штаті. Після цього у кожній з палат починаються дебати та голосування. Для схвалення заперечення необхідна проста більшість.
- Нагадаємо, основна частина виборів США пройшла наприкінці 2020 року. За результатами голосування, найбільше голосів отримав Джозеф Байден.
- Трамп розпорядився почати передачу влади Байдену, однак вирішив боротися за президентське крісло-пригрозив великим судовим позовом.
- Трамп став очільником США у 2017 році – його інавгурація відбулася 20 січня.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред