Зустріч президента США Джо Байдена і глави РФ Володимира Путіна закінчиться нічим, оскільки політики представляють абсолютно різні ідеології, режими і системи. Америка і Євросоюз, безумовно, підтримують Україну, проте не можна сподіватися на західний світ, який вирішує в першу чергу свої проблеми і діє у власних інтересах. Про це заявив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що Байден і Путін не зможуть досягти жодних домовленостей, тому що за США і Росією ховаються дві протилежні політичні системи – демократична і авторитарна. У лідерів двох держав різна мета з самого початку.
"У минулому столітті це був комунізм — капіталізм, наразі це демократична модель проти авторитарної. Путін - це людина, яка будує диктатуру у Росії, а Байден зацікавлений в просуванні демократичних ідей. У них с самого початку інтереси не збігаються", - пояснив Гудков.
За його словами, навіть якщо Байден і Путін про щось домовляться, то у США, на відміну від Росії, існують різні суспільно-політичні інститути, до точки зору яких повинен прислухатися американський президент. У той час як глава РФ ймовірно має намір діяти за добре знайомою йому моделлю управління державою.читайте такожБайден оголосив Зеленському про підтримку України на зустрічі з Путіним і покликав його до Вашингтона
"Байден представляє США, в яких працюють інститути, і про що б Путін з ним не домовився, коли Байден повернеться додому, він буде слухати Конгрес, громадську думку. Будь-яке рішення, яке не влаштує суд, буде скасовано судом, тому що він незалежний і тому подібне. Путін нічого не змінюватиме всередині країни, він продовжуватиме політику репресій, примушуватиме Захід до перемовин шляхом створення нових загроз. Я думаю, що війська вздовж кордону з Україною - це був спеціальний шантаж, щоб Захід пішов на поступки", - сказав політик.читайте такожУ Байдена заявили про компенсацію Україні і попередили щодо нового удару по Північному потоку-2
Також він додав, що Україні не треба покладати серйозних надій на Захід, який хоч і підтримує Київ, але відстоює в першу чергу свої інтереси. Це стосується і питання завершення будівництва газопроводу Північний потік-2.
"Не треба великі надії покладати на Захід. Треба в собі знаходити сили, щоб щось міняти. Звичайно, і США, і Євросоюз на боці України. Але треба розуміти, що у них є свої проблеми і вони їх будуть вирішувати. Наприклад, "Північний потік-2" вигідний Німеччині, і вона його буде підтримувати", - підкреслив Дмитро Гудков.
Зустріч Байдена і Путіна
24 травня відбулися консультації представників США і РФ, за підсумками яких сторони зробили заяву про наміри продовжити перемовини в рамках американо-російського саміту.
25 травня в Білому домі і Кремлі зробили заяви про те, що саміт Вашингтона і Москви, в рамках якого відбудеться зустріч Байдена і Путіна, пройде 16 червня у Женеві.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков уточнив, що Байден і Путін обговорюватимуть проблеми у відносинах США і Росії. Однак, за його словами, політики можуть поговорити і про Україну
Представник Білого дому Аманда Слоат сказала, що Байден на перемовинах з Путіним заявить російському президенту про підтримку України. Також лідер США має намір поговорити з господарем Кремля про ситуацію з Білоруссю, проблеми у сфері цивільної авіації, та питання подальшого роззброєння двох держав.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред