Адміністрація Гааги має намір просити ЄС про тимчасове звільнення країни-агресора від санкцій, так як нідерландське місто не може знайти альтернативного постачальника газу, пише видання Reuters.
Відомо про те, що муніципалітет Гааги має підписаний довгостроковий контракт на постачання газу з Газпромом. Санкції, впроваджені Євросоюзом проти Росії після її вторгнення в Україну, наказують урядам та іншим державним органам розірвати чинні контракти з російськими компаніями до 10 жовтня.
Для Гааги це означає необхідність пошуку нового постачальника газу замість існуючої угоди з Газпромом. Місто заявило, що в червні і липні провело загальноєвропейський тендер, але не змогло залучити жодної пропозиції від потенційних постачальників.
"Ми попросимо зробити виняток для нашої поточної угоди до 1 січня 2023 року, аби гарантувати безпеку поставок і полегшити переговори", — йдеться в офіційному зверненні.
Статус держави-спонсора тероризму для Росії
Американське видання The Washington Post в середині квітня опублікувало відомості, згідно з якими президент України Володимир Зеленський в ході телефонних переговорів з президентом США Джо Байденом закликав главу Білого дому посприяти в ухваленні рішення про визнання Росії державою-спонсором тероризму.
Вказувалося, що Байден готовий розглянути варіанти з метою тиску на Москву. Рішення про новий статус для РФ може призвести до санкцій проти десятка інших держав, які працюють з Росією, і заморожування російських активів на території США.
Пізніше Зеленський знову закликав США офіційно визнати Росію державою-спонсором тероризму і зазначив, що російські військові скоюють такі жахливі злочини, яких Європа не бачила з часів Другої світової війни.
Зараз державами-спонсорами тероризму визнані Куба, Сирія, Іран і КНДР.
Читайте також:
- В офісі президента розповіли про "найстрашніші" санкції проти Росії
- Загроза ядерної катастрофи: Зеленський закликав ввести нові санкції та ізолювати Росію
- США ввели жорсткі санкції проти чиновників Білорусі: хто потрапив до списку
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред