Президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що країни "східного флангу" НАТО мають консолідувати зусилля для стримування російської агресії.
"Як союзники на сході НАТО ми повинні консолідувати зусилля з відлякування і захисту Альянсу. Останнім часом ми були свідками розвитку Росією військового потенціалу в нашому близькому сусідстві - акваторії Чорного моря, в Україні і навколо неї - що викликає наше занепокоєння", - підкреслив Йоханніс.
За його словами, загрози з боку Росії будуть активно розглядати на саміті НАТО.
Крім того, в рамках саміту глави держав повинні звернути увагу на процес рефлексії НАТО-2030 (NATO Reflection process 2030), а також на підготовку нової Стратегічної концепції НАТО.
читайте такожГенерал ЗСУ порівняв стягування російських військ з 2014 роком
Як раніше підкреслив Генсек НАТО Єнс Столтенберг, участь у ньому президента США Джозефа Байдена "демонструє активність США в питанні відновлення і зміцнення Альянсу".
Він зазначив, що червневий саміт НАТО дасть можливість "почати нову главу в трансатлантичних відносинах".
читайте такожФінляндія дізналася про плани Росії щодо військ у Європі
Військова загроза Росії в Європі та Україні - про що раніше повідомляв Главред:
- Міністр оборони Росії Сергій Шойгу 22 квітня оголосив про відведення військ Західного і Південного військових округів з прикордонних з українськими районами територій. Він заявив про завершення навчальних маневрів за участю військових підрозділів російської армії.
- Експерти Conflict Intelligence заявили, що Росія, незважаючи на заяви, повністю не відвела свої війська від кордонів з Україною. За їхніми словами, військова техніка 41-ї армії залишилася під Воронежем. Подібні маневри росіяни схожі на ситуацію серпня 2014 року, коли військові угруповання РФ опинилися на Донбасі.
- У Німеччині 4 травня заявили, що агресивна політика Росії вже наближається до кордонів Євросоюзу. Якщо Європа зіткнеться з військовою атакою РФ, то це стане ударом по всіх країнах об'єднання. Тому, як стверджує міністр у федеральних і європейських справах землі Гессеї (ХДС) Люція Путтріх, країнам ЄС потрібно виробити консолідовану позицію щодо Москви, а в майбутньому працювати над створенням європейської армії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред