Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що одним з питань під час самітів Бухарестської дев'ятки і НАТО обговорюватиметься питання України.
Як розпові Дуда, Європа і світ повинні уважно стежити за ситуацією в Україні на тлі агресії Російської Федерації.
Говорячи про Україну, Дуда також заявив, що немає жодних сумнівів, що ситуація складна. Він нагадав, що частина Донецької та Луганської областей досі окупована і на ній знаходяться російські збройні формування.
Польський лідер звернув увагу на те, що Росія дуже вміло перекинула велику кількість своїх військових підрозділів до кордонів України, тому НАТО має на це звернути увагу насамперед з військової точки зору.
"Ні Європа, ні світ не повинні відводити очей від цієї частини світу. З одного боку, ми всі повинні підтримувати Україну, а з іншого ми повинні стояти на сторожі нашої безпеки, оскільки як для Польщі, так і для Румунії - це східний фланг НАТО", - заявив Дуда на пресконференції з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.
читайте такожПутін несподівано обговорив з Лукашенком прагнення України в НАТО
Він зазначив, що недавнє стягування російських військ до українського кордону "було величезною проблемою і становило небезпеку подальшої агресії проти України".
"У мене немає ніяких сумнівів, що питання України, зокрема безпека і шлях України в НАТО, а також в цілому питання східного флангу НАТО, будуть мати важливе значення на наступному саміті НАТО в Брюсселі", - повідомив президент Польщі.
читайте такожПитання ПДЧ України в НАТО: у Зеленського розкрили плани на саміт Альянсу
Зустріч Бухарестської дев'ятки пройде 10 травня за участю президента США Джо Байдена і генсека НАТО Йенса Столтенберга. Саміт Північноатлантичного альянсу запланований на червень.
У Бухарестську дев'ятку входять країни східного флангу НАТО:
- Польща,
- Румунія,
- Литва,
- Латвія,
- Естонія,
- Угорщина,
- Словаччина,
- Чехія,
- Болгарія.
Інтеграція України в НАТО - про що раніше повідомляв Главред:
- Президент України Володимир Зеленський 6 квітня в ході телефонних переговорів з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом сказав, що тільки приєднання України до Північноатлантичного альянсу допоможе Києву у врегулюванні російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі.
- Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен 22 квітня стверджував, що на саміті НАТО в червні повинні розглянути питання надання Українській державі ПДЧ.
- 1 травня в Білому домі заявили, що адміністрація Джо Байдена має намір працювати над тим, щоб в України залишалися перспективи для вступу до НАТО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред