Вашингтон і Москва знаходяться на межі угоди щодо контролю над озброєннями, яка заморозить кількість ядерних боєголовок з кожного боку і продовжить новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь на рік.
Про це у вівторок, 20 жовтня повідомляє Wall Street Journal з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації президента США Дональда Трампа.
"Ми дуже близькі до угоди. Тепер, коли росіяни погодилися на заморозку боєзарядів, я не бачу причин, через які ми не можемо вирішити найближчими днями питання, що залишилися", – цитує видання слова чиновника.
Відзначається, що адміністрація Трампа наполягає на тому, щоб Росія уклала угоду до виборів у США 3 листопада, і ця подія забезпечила б президенту Трампу дипломатичне досягнення в останні дні його кампанії.
У п'ятницю в обох сторін виникли розбіжності з приводу пропозиції президента Росії Володимира Путіна про беззастережне продовження терміну дії нового договору СНО 2011 року, який скорочує озброєння дальньої дії і закінчується в лютому 2021 року.
Ядерна угода США і Росії - про що повідомлялося раніше:
- 19 жовтня в Кремлі висловили надію, що контакти з США будуть продовжені попри відмову Білого дому продовжити на рік Договір про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО) без додаткових умов, як запропонував Володимир Путін.
- 17 Жовтня Вашингтон відкинув пропозицію глави Кремля Володимира Путіна продовжити договір, термін якого закінчується в лютому 2021 року, не менш ніж на рік.
- 16 жовтня президент РФ Володимир Путін запропонував продовжити договір з США щодо скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) без жодних умов ‒ терміном не менш ніж на один рік.
- 12 жовтня видання Axios з посиланням на джерело повідомило, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує підписати угоду зі стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією в останні дні перед президентськими виборами в США, які пройдуть 3 листопада.
Ядерна угода між Росією і США - що важливо знати:
СНО-III (договір між Російською Федерацією і Штатами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, у тому числі ядерних озброєнь – ред.) був підписаний між президентами Бараком Обамою і Дмитром Медведєвим, але сьогодні Вашингтон вважає його застарілим і не відповідає американським інтересам.
Адміністрація Трампа наполягає на його заміні довгостроковим пактом про контроль над озброєннями, під яким, крім США і Росії, повинен поставити підпис Пекін.
Термін дії нинішнього пакту закінчується в лютому 2021 року. Якщо адміністрація Трампа відмовиться від його продовження, то вперше за десятиліття жодних ядерних обмежень у США і Росії не буде - принаймні на папері.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред