Глава Білорусі Олександр Лукашенко запропонував наділити Всебілоруські народні збори конституційним статусом з подальшою передачею зборам гілок білоруської влади частини президентських повноважень. Зборам будуть підзвітні керівники парламенту, міністри і губернатори.
Про це білоруський президент заявив на зустрічі з колективом Столбцовської центральної районної лікарні, повідомляє державне інформагентство Белта.
Зокрема, Лукашенко виступив з ініціативою обирати делегатів Всебілоруських народних зборів на 5 років. Працювати вони повинні на громадських засадах. Зборам будуть підзвітні керівники білоруського парламенту, а також міністри і губернатори.
"В уряд і парламент ці повноваження не віддавати не можна. Куди їх пересувати? Треба шукати такий орган. А у нас є Всебілоруські народні збори. Тому деякі повноваження доведеться передати. Якщо розчинити повноваження президента, які передаються парламенту, уряду, міністрам, губернаторам, буде повний бардак, який ми в середині 90-х пережили. Тому потрібен орган, який би усіх миттєво стабілізував", - сказав білоруський президент.читайте такожЛукашенко анонсував відхід: коли не буде "працювати президентом"
Довідка
Всебілоруські народні збори
Всебілоруські народні збори - це загальні збори уряду, білоруської влади різного рівня, керівників підприємств, а також представників культури і науки. На збори висувають делегатів з усіх областей Білорусі. Збори раз на 5 років дають оцінку політиці влади і визначають план соціально-економічного розвитку держави на наступну п'ятирічку.
Лукашенко вважає, що такі збори є "вищою формою демократії", а також "народним віче".
Всебілоруські народні збори мають статус республіканських зборів і не є органом державної влади.
Конституційна реформа у Білорусі
- Білоруський глава держави Олександр Лукашенко 13 листопада заявив, що в рамках Всебілоруських зборів він має намір представити новий стратегічний курс розвитку країни і планує заявити про результати роботи з поправок до Конституції держави, які передбачають обмеження президентських термінів.
- Лукашенко стверджує, що у його режиму не буде наступників, а новим президентом стане політик, якого обере народ.
- Згідно з прогнозами опозиції Білорусі, Лукашенко спробує забезпечити спадкоємність своєї влади шляхом передачі повноважень або нинішньому прем'єрміністру, або комусь із силовиків.
- 27 листопада Олександр Лукашенко знову заявив, що у Білорусі потрібно провести конституційну реформу з метою скорочення повноважень глави держави. За його словами, не можна допустити, щоб новим президентом країни став потенційно небезпечний політик.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред