Небезпека для Білорусі: Лукашенко розкрив плани щодо нової Конституції

27 листопада 2020, 14:00
527
За словами Лукашенка, потрібно виключити варіант приходу до влади у Білорусі президента, який може розвалити державу.
Олександр Лукашенко
Не можна віддавати всю вертикаль влади новому президенту Білорусі - Лукашенко / Белта

Політична система Білорусі влаштована таким чином, що від президента залежать всі ключові процеси. У державі потрібно провести конституційну реформу, яка скоротить повноваження глави держави. Не можна припустити, щоб чинну вертикаль влади очолив потенційно небезпечний політик.

Про це заявив білоруський президент Олександр Лукашенко, коментуючи питання про майбутню конституційну реформу в країні, повідомляє інформагентство Белта.

За його словами, у Білорусі працює вертикаль влади, яку намагається розтрощити опозиція. Це небезпечний прецедент - аналогічна ситуація була за часів перебудови у СРСР і закінчилася крахом держави.читайте такожЗахоплення Лукашенка і удар по його режиму: у Тихановської зробили нову заяву

"Ми ж обирали всіх - керівників підприємств, директорів. Ну що, дообирались? І країну втратили, і Союз розвалився. Нам цю підлянку хочуть підкинути зараз", - сказав Лукашенко.

Як стверджує глава РБ, він виступає за внесення поправок до Конституції Білорусі з метою скорочення повноважень президента країни, оскільки існує небезпека, що нинішню систему може очолити потенційно небезпечний глава держави. У республіці усі процеси підпорядковані президенту, тому конституційна реформа повинна бути реалізована таким чином, щоб не прийшов новий глава держави, який захоче запустити процеси масштабного руйнування країни.читайте такожЛукашенко закінчить трибуналом: Тихановська озвучила сценарій нового удару по режиму

"Мене що в цій ситуації хвилює: незнайомому президенту таку Конституцію віддавати не можна. Буде біда... У нас дуже серйозна Конституція. Казахстан, Росія, ми - мабуть, ось три держави, які мають таку серйозну жорстку Конституцію, де від рішення президента залежить все. З цієї точки зору, розуміючи, що не дай бог прийде людина і захоче розв'язати війну та інше...так, треба нам створити нову Конституцію, але вигідну для нашої країни, щоб потім країна не обвалилася", - підкреслив Олександр Лукашенко.

Конституційна реформа у Білорусі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти