Експерт розкрив плани Росії з пошуку води для Криму в Азовському морі

8 травня 2021, 03:11оновлено 8 травня 2021, 05:19
414
Москва не має права бурити свердловини на дні Азовського моря, нагадав Андрій Риженко.
Азовське море
Між Україною і Росією немає кордону в Азовському морі - експерт / УНІАН

Між Україною і Росією досі не існує кордону в Азовському морі. Згідно з чинною угодою між країнами від 2003 року, росіяни не можуть проводити будь-які роботи в акваторії, в тому числі і буріння свердловин. Реалізація таких планів суперечить договору між Києвом і Москвою, проте російська держава може піти на подібні заходи. Про це заявив глава Українського інституту морського права і безпеки Андрій Риженко.

У ефірі каналу Україна 24 він прокоментував заяви представників російської влади про те, що вони мають намір почати буріння свердловин на дні Азовського моря з метою забезпечення водою анексованого Криму. За його словами, згідно з угодою Києва і Москви від 2003 року, кордону між двома державами в акваторії немає. Тому Росія не може проводити будь-які роботи на дні Азовського моря. Російська влада може видобувати воду для Криму у даному районі тільки за участі української держави.

"Використання Азовського моря регламентується угодою від 2003 року. Кордону на Азовському морі досі немає, і це не провина України. Україна багато разів пропонувала цей кордон встановити. І через це чинна угода не дозволяє Росії проводити будь-які роботи на дні Азовського моря - чи то вода, чи корисні копалини. Наразі ця угода передбачає тільки здійснення судноплавства в Азовському морі. Є ще декілька документів, які регламентують рибальство. А видобуток води з дна Азовського моря нічим не регламентовано. Робити це Росія без участі України не може", - пояснив Риженко.читайте такожСтало відомо про плани України щодо ситуації з водою у Криму

При цьому експерт припустив, що Росія може піти на видобуток води на дні Азовського моря всупереч домовленостям з Україною. Дії Москви обумовлені військовим домінуванням у цьому районі, а наразі немає таких сил, які змогли б зупинити подібні дії росіян.

"Росія завжди діє з позиції сили. У неї наразі є реальне військове домінування, і поки що немає такого інструмента, який міг би стримувати її протиправні дії. Цілком можливо, що вони здійснюватимуть ці роботи. Але знову ж таки, ці роботи суперечать угоді, яка підписана Україною та Російською Федерацією і ратифікована парламентами обох країн. Таким чином, вони самі порушують власне національне законодавство. Щоправда, вони можуть послатися на інший пункт свого законодавства", - підкреслив Андрій Риженко.

Проблеми з водою в окупованому Криму

  • На території захопленої росіянами АР Крим останніми роками спостерігається проблема маловоддя. Фіксується скорочення запасів водних ресурсів, через що місцевим жителям доводиться отримувати воду за спеціальним графіком.
  • Офіційний Київ припинив постачати воду до Криму після анексії. Україна вважає, що води на півострові достатньо для місцевого населення, тоді як з дефіцитом стикається РФ. Київ готовий відновити водопостачання автономної республіки тільки у разі гуманітарної катастрофи.
  • "Голова держради Криму" Володимир Константинов говорив, що півострів не може отримувати воду з України. За його словами, навіть у тому випадку, якщо Київ теоретично погодиться постачати воду до Криму, інфраструктура автономної республіки не готова до реалізації таких заходів.
  • Представник президента України у АР Крим Антон Кориневич стверджував, що Київ планує побудувати дамбу на Північно-Кримському каналі, щоб не було можливості постачання води на захоплений росіянами півострів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти