Влада планує побудувати на розташованому на півдні Північно-Кримському каналі дамбу, за допомогою якої Україна зможе виключити подачу води на анексований Росією Крим. Київ як і раніше не має наміру подавати воду на захоплений росіянами півострів, заявив представник президента України в Автономній Республіці Антон Коріневич на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
За словами чиновника, українська влада не планує забезпечувати водним ресурсом півострів Крим до тих пір, поки звідти не будуть виведені російські війська. Щоб вода не потрапила на захоплену РФ територію, планується побудувати дамбу, за допомогою якої така ймовірність буде виключена.читайте такожВчені "обламали" плани Путіна щодо забезпечення Криму прісною водою
"Обговорили важливі для функціонування каналу питання, зокрема потребу добудови дамби на 107 кілометрі каналу, яка, з одного боку, максимально виключає потрапляння води до тимчасово окупованого Криму, а з іншого - дозволить значно поліпшити заходи з меліорації південних районів Херсонщини", - підкреслив Кориневич, підбиваючи підсумки зустрічі з управлінням Північно-Кримського каналу.
Проблеми з водою у Криму
- У анексованому Криму останніми роками присутня проблема маловоддя. Внаслідок цього на Кримському півострові значно скоротилися запаси води. Місцеве населення змушене отримувати воду за спеціально встановленим графіком.
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков у грудні заявляв, що Україна готова погодитися подавати воду до окупованого Криму. Це відбудеться в тому випадку, якщо на півострові трапиться гуманітарна катастрофа. Українська влада підкреслювала, що води для місцевого населення у Криму достатньо, тоді як водного ресурсу недостатньо для потреб РФ на півострові.
- "Глава держради Криму" Володимир Константинов 23 грудня заявляв, що навіть якщо Україна піде на поступки, то Крим не зможе отримувати воду від Києва, тому що інфраструктура півострова не підготовлена для таких цілей.
- 4 січня стало відомо, що у Криму стрімко скоротилися запаси прісної води - на 61,67 мільйонів кубометрів порівняно з минулим роком.
- 9 лютого "глава" Алушти Галина Огнєва заявила, що в період з 17 по 19 лютого у місті Алушта в тестовому режимі подаватимуть воду за графіком. Вже з 25 лютого такі заходи планують запустити на постійній основі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред