Президент США Джо Байден своєю заявою на адресу глави РФ Володимира Путііна показав, що він є лідером вільного світу. Однак така ситуація загрожує Україні суттєвим ризиком. Вашингтон і Москва у зв'язку з цими подіями можуть перейти до неформальної комунікації, через що, ймовірно, серйозно постраждають інтереси Києва, заявив в ефірі телеканалу Україна 24 український дипломат, колишній глава МЗС Павло Клімкін.
За його словами, наслідки слів Байдена на адресу Путіна можуть позначитися на Україні не тільки в контексті розширення військової агресії Москви щодо Києва.
"Байден продемонстрував, що він реальний лідер вільного світу, для нього це насправді було дуже важливо, але тут для нас є ризики. Ми говоримо про можливу ескалацію, дестабілізацію, говоримо про Донбас, південь. Це все правильно, але є ще один суттєвий ризик, який потрібно враховувати", - вважає Клімкін.
Дипломат акцентував увагу на тому, що слова Байдена на адресу Путіна свідчать про можливий перехід перемовного процесу Вашінтона і Москви на неформальний рівень. В рамках такої дискусії, швидше за все, не будуть враховуватися інтереси України, оскільки перемовини де-факто стануть закритими. Це серйозний ризик для української держави.читайте такожЗа Байдена США будуть миритися з Москвою за рахунок України
"Своїми словами Байден сильно звузив простір для офіційних перемовин і розширив простір для неофіційних каналів комунікації, тому для Путіна, в його понятійному світі це удар під дих, і, як йому здалося, що поки що в цивілізований світ йому потрапити без шансів. Тому обговорення будуть в неофіційному форматі. І в цих обговореннях для нас місця з великою ймовірністю не знайдеться, тому це буде відбуватися за нашою спиною. І це ще один великий ризик", - підкреслив Павло Клімкін.
Загострення відносин США і Росії
- Президент США Джо Байден 17 березня в інтерв'ю ABC погодився з точкою зору журналіста про те, що Путін є "вбивцею". Він заявив про відповідальність глави РФ за втручання в американські вибори.
- Наступного дня Росія відкликала свого посла у США Анатолія Антонова. Його викликали до Москви щоб з'ясувати, яким чином наразі вибудовуватимуться дипломатичні відносини російської і американської держав.
- Президент РФ Володимир Путін у відповідь на слова Байдена побажав йому здоров'я і додав, що "хто так обзивається, той сам так називається".
- Пізніше Путін запропонував Байдену провести публічні дебати з трансляцією дискусії в прямому ефірі.
- Однак у Байдена заявили, що президент США не має наміру брати участь у будь-яких дебатах з Путіним.
- Помічник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван вважає, що на відносини Вашингтона і Москви чекають важкі часи. Однак держави можуть співпрацювати за низкою кризових напрямків.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред