США готові до переговорів із Росією, Китаєм та Північною Кореєю з метою зменшення ядерної загрози. Як заявив глава Білого дому Джо Байден, переговори можливі "без попередніх умов".
Як повідомляється на сайті Білого дому, свою заяву президент США озвучив під час привітання лауреатів Нобелівської премії миру.
За словами, Байдена, не буде користі ні для їхніх країн, ні для світу від блокування "прогресу в скороченні ядерних арсеналів".
"Сполучені Штати готові до переговорів із Росією, Китаєм та Північною Кореєю без попередніх умов для зменшення ядерної загрози", - сказав Байден.
Президент США додав, що зменшення ядерної загрози "важливе не попри небезпеки сучасного світу, а саме через них".
"Ці ядерні ризики підривають норми й угоди, над запровадженням яких ми спільно працювали, і суперечать життєво важливій роботі сучасних Нобелівських лауреатів", - зазначив американський президент.
Він також розповів, що торік під час відвідин Хіросіми (Японія) розмовляв із людиною, яка пережила ядерне бомбардування в серпні 1945 року. Байден додав, що ця людина нагадала йому, що "ми повинні продовжувати просуватися до дня, коли ми зможемо остаточно і назавжди позбавити світ ядерної зброї".
Ядерний шантаж Росії - останні новини
Від початку повномасштабного вторгнення росіяни регулярно лякають українців ядерною зброєю. Погрози з'являються з певною періодичністю і це викликає чималу тривогу. Політолог Андрій Золотарьов розповів за яких умов все ж таки Путін може натиснути на "червону кнопку".
Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер вважає, що останні заяви диктатора РФ Володимира Путіна про перегляд доктрини ядерного стримування спричинені провалом у досягненні стратегічних цілей війни, яку він розпочав проти України.
Колишній заступник голови індійського МЗС і експосол Індії в Росії Канвал Сібал прокоментував імовірність застосування країною-агресором РФ ядерної зброї на тлі перегляду диктатором Володимиром Путіним ядерної доктрини. Він попередив кремлівську верхівку про те, що, якщо РФ перша застосує ядерну зброю, тоді Москва втратить підтримку на Глобальному Півдні.
Стало відомо, що російські окупаційні війська вивели на бойове чергування стратегічні комплекси "Ярс", які здатні нести міжконтинентальні балістичні ракети з ядерним зарядом. Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов вважає, що побоюватися ядерного удару РФ потрібно не Україні.
Що таке Ярс
PC-24 Ярс - російський стратегічний ракетний комплекс із твердопаливною міжконтинентальною балістичною ракетою мобільного та шахтного базування з головною частиною, що розділяється.
Розроблено Московським інститутом теплотехніки (МІТ) під керівництвом академіка РАН Ю. С. Соломонова. Є модифікацією ракетного комплексу "Тополь-М".
Тактико-технічні характеристики не розкриваються.
Відомо, що максимальна дальність ракети Ярс - 12 тисяч кілометрів.
Інші новини:
- У США зволікають: Байден не дотримується обіцянки щодо України - WSJ
- Байден може просунути заявку України на членство в НАТО, однак є нюанс - FT
- Країни Європи побоюються "любовного трикутника" з Трампом і Путіним - The Telegraph
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред