Берлін більше сумнівається, ніж Вашингтон, що Росія дійсно має намір напасти на Україну.
Як повідомляє агентство Reuters з посиланням на два анонімних джерела в уряді Німеччини, Берлін прагне до деескалації напруженості, що склалася.
"Метою німецької сторони залишається домогтися швидкої реактивації Нормандського формату", - заявило джерело в уряді Німеччини, маючи на увазі багатосторонні переговори між Україною, Росією, Францією і Німеччиною.
Одне з джерел також підтвердило, що топчиновники Німеччини і Росії погодилися на особисту зустріч наступного місяця, щоб послабити політичну напругу навколо України.
Радник канцлера Німеччини Олафа Шольца із зовнішньої політики Йенс Плетнер і російський парламентер щодо України Дмитро Козак домовилися зустрітися після тривалої телефонної розмови в четвер, повідомило джерело на умовах анонімності.
В останні місяці між західними лідерами і президентом Росії Володимиром Путіним відбулася низка телефонних розмов з приводу нарощування російської армії на кордоні з Україною. Особисті зустрічі між високопоставленими західними і російськими чиновниками були одиничними.
Після вступу на посаду цього місяця Шольц відзначав необхідність діалогу з Росією про нарощування її військової потужності на українському кордоні, водночас приєднуючись до західних союзників у підтримці санкцій у разі вторгнення Москви.
Тим часом критики звинувачують Німеччину в тому, що вона зобов'язана Путіну через її потреби в російському газі. Хоча Берлін заявляє, що "Північний потік-2" не є політичним і буде лише одним з декількох трубопроводів, якими російський газ транспортується в Європу.
Нагадаємо, раніше видання The Washington Post з посиланням на дані розвідки США повідомило, що Росія планує масований і багатовимірний військовий наступ на Україну за участю 175 тисяч своїх військових.
У виданні зазначили, що берегова лінія Азова має для Росії більш серйозну стратегічну та економічну цінність, ніж постраждалі від війни східні райони України. Крім іншого, мова йде про сухопутний коридор в окупований Крим і важливі портові міста Маріуполь і Бердянськ. Саме тому наступ може початися в морі, яке розділяє дві країни, з подальшою висадкою росіян на український берег.
Також раніше видання Reuters повідомило, що Росія продовжує стягувати військові сили до кордонів української держави. Компанія Maxar Technologies, яка працює у сфері розвідки, оприлюднила нові супутникові знімки, що демонструють нову концентрацію військ РФ біля кордонів України і в захопленому Криму.
Дивіться сюжет про те, чим загрожує росіянам вторгнення в Україну:
Вам може бути цікаво:
- Байден пообіцяв відправити війська на східний фланг НАТО у разі нападу Росії на Україну
- Напад на Україну обернеться Росії ударом: Байден пригрозив Путіну "жахливою ціною" за агресію
- Напад Росії на Україну і запуск ПП-2: у Німеччині б'ють на сполох і вимагають удару по Москві
- Жорстка вимога до Росії і ніяких поступок: Польща закликала захистити Україну від нападу Москви
- Удар ВПС, ракетами і артилерією: у США розкрили найгірший сценарій нападу РФ на Україну
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред