США та їхні партнери надаватимуть військову, економічну та гуманітарну допомогу Україні, яку відкрито атакувала Росія, але американська армія не буде учасником цього конфлікту.
Про це президент США Джо Байден сказав в ході щорічного звернення про становище держави (State of the Union) на засіданні обох палат Конгресу Сполучених Штатів.
"Дозвольте донести до вашого відома: наші Збройні сили не братимуть участі в цьому конфлікті", - підкреслив американський лідер.
За словами Байдена, американські військові вирушили до Європи. Однак у бойові дії проти Російської Федерації на території України їх не залучатимуть.
"Ми мобілізували наші сили - військові кораблі, військову авіацію. Вони зараз розташовані в Литві, Латвії, Естонії, на східних кордонах Європи. І я переконаний, що ми будемо захищати до останнього кожен сантиметр нашої території від зазіхань", - заявив Байден.
Вторгнення Росії в Україну
Президент РФ Володимир Путін 21 лютого підписав указ про визнання офіційною Москвою так званої "державності" терористичних утворень "ДНР" і "ЛНР" в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Путін разом з ватажками "ЛДНР" Пушиліним і Пасічником також підписав угоди про дружбу.
В рамках указу Путіна Росія ввела війська на території окремих районів Донбасу.
Рано вранці 24 лютого Путін заявив, що ухвалив рішення про проведення "спеціальної військової операції" у зв'язку з ситуацією на Донбасі.
Ракетні удари почалися по Києву, Харкову та інших містах України.
Зеленський закликав Путіна сісти за стіл переговорів. За словами українського президента, вторгнення Росії в Україну – це насправді початок війни проти Європи.
У свою чергу, МЗС Росії зробило заяву. У РФ назвали умови для переговорів з Україною: погодяться, якщо ЗСУ складуть зброю.
28 лютого відбулися перші переговори між Україною та Росією.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред