Президент Російської Федерації Володимир Путін назвав економічний застій в країні стабільністю. При цьому він визнав, що мільйони громадян країни живуть за межею бідності.
"Дуже просто. Економічна стабільність – це база для розвитку. І взагалі, стабільність – це завжди база для розвитку. А застій – це, по суті діла, рух назад, ніякого розвитку. Ось в цьому головна відмінність", – серйозно заявив Путін, передає ТАСС.
За його словами, в кінці 1990-х років в Росії жебраками були 42 мільйони осіб, а сьогодні - близько 13,5 мільйона осіб.
"Хоча й багато, і ми повинні з цим боротися. Значить, у нас до цього часу, до того часу золотовалютні резерви були 12,5 мільярда доларів, а борги держави – 145 мільярдів. Не видно було кінця і краю, було незрозуміло, як ми з цим розберемося. У нас з того часу до сьогоднішнього дня, я зараз буду говорити, і люди почнуть сумніватися, але це факт: реальна заробітна плата зросла на 4,2%, пенсії – майже в три рази - 2,9%, і реальні доходи - у 2,4 раза", – виправдовувався російський лідер.
При цьому Путіну нагадали про обіцянку до 2020 року підвищити зарплати громадян в середньому до 2700 доларів, а на сім'ю з трьох осіб будуть виділяти квартиру в 100 квадратних метрів.
"Ну не зовсім так, це були попередні плани... Ми до 2008 року планували подвоїти ВВП. І на базі подвоєння будували соціальні плани. У 2008 році ми практично досягли цієї планки. Вибухнула світова економічна криза. Не з нашої вини, вона прийшла до нас ззовні... Але, чесно кажучи, не ми в цьому винні. Це світова фінансова, а потім і економічна криза, яка прийшла ззовні", – підсумував господар Кремля.
Як раніше повідомляв Главред, рівень доходу на душу населення в Україні склав 9700 доларів, що втричі менше, ніж у Російській Федерації.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред