
Коротко:
- Путін запропонував Україні перемовини 15 травня в Туреччині
- Путін припустив "реальне перемир'я"
- Путін хоче обговорення так званих умов Москви
Керівник країни-окупанта Росії Володимир Путін вночі виступив з екстреною заявою, в рамках якої запропонував Україні прямі перемовини у Туреччині вже 15 травня. Мовляв, цього разу Москва налаштована на серйозний діалог із Києвом і не виключає перемир'я. При цьому Кремль відмовився від 30-денного припинення вогню, на якому наполягали українська держава і Захід.
"Перемовини без попередніх умов"
Путін заявив, що Кремль, мовляв, готовий до перемовин без попередніх умов. Свої слова він приправив образою про вихід Києва з несправедливих перемовин навесні 2022 року.
"Нагадаю ще раз, не ми перервали перемовини у 2022 році. Це зробила українська сторона. У зв'язку з цим, незважаючи ні на що, пропонуємо київській владі відновити перемовини, перервані нею наприкінці 2022 року. Відновити прямі перемовини Причому підкреслю, без всяких попередніх умов. Почати пропонуємо без зволікання вже наступного четверга, 15 травня, у Стамбулі. Там, де вони проводилися раніше і там, де їх було перервано", - каже Путін.
Анонс розмови з Ердоганом
Також глава Кремля заявив, що поговорить із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом про можливе надання майданчика для російсько-українських перемовин.
"Як відомо, турецькі колеги неодноразово пропонували свої послуги з організації подібних переговорів, і президент Ердоган дуже багато зробив для їх організації... Завтра у нас запланована розмова з президентом Туреччини паном Ердоганом. Я хочу попросити його про те, щоб він надав таку можливість проведення перемовин у Туреччині. Але сподіваюся, що він підтвердить своє бажання сприяти пошуку миру в Україні", - уточнив Путін.
Росія "налаштована на серйозні перемовини"
Також він уточнив, що Кремль цього разу нібито готовий до серйозних переговорів з Україною.
Водночас Путін вибухнув і так званими "умовами" і повторив тези "про усунення першопричини конфлікту".
"Ми налаштовані на серйозні перемовини з Україною. Їхній сенс у тому, щоб усунути першопричини конфлікту, вийти на встановлення довгострокового, міцного миру на історичну перспективу", - каже кремлівський керівник.
Путін не виключив "реального перемир'я"
Глава Кремля припустив "реальне перемир'я" між РФ і Україною"
"Не виключаємо, що під час цих перемовин вдасться домовитися і про якісь нові перемир'я, про нове припинення вогню. Причому про реальне перемир'я", - резюмував він", - підкреслив Володимир Путін.
Перемовини про перемир'я між Україною і РФ - головні новини:
Як повідомляв Главред, 10 травня в Києві відбулася зустріч "коаліції бажаючих" - до столиці приїжджали президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр Британії Кір Стармер і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц. За підсумками зустрічі Макрон і Стармер заявили, що на Росію чекають нові санкції від США і Європи, якщо Москва відмовиться від 30-денного припинення вогню.
Росія погодиться на 30-денне перемир'я, якщо Україна, мовляв, піде на вимоги Кремля, сказав представник російського президента Дмитро Пєсков. Зокрема, Москва вимагає припинення постачань західних озброєнь Києву і зупинку підготовки українських військових.
Повне припинення вогню в Україні покладе початок процесу завершення війни, вважає американський представник Кіт Келлог.
"Всеосяжне (повітряне, наземне, морське, інфраструктурне) припинення вогню на 30 днів покладе початок процесу закінчення найбільшої і найтривалішої війни в Європі з часів Другої світової війни", - підкреслив американський дипломат.
Інші новини:
- "Мир настане наступного дня": стало відомо, що змусить РФ припинити війну
- "Початок закінчення війни": у Трампа прокоментували припинення вогню на 30 днів
- Перемир'я на 30 днів: в ОП розкрили план дій, якщо РФ відкине ініціативу
Стамбульські переговори - що про них відомо
Переговори України та Росії спочатку на території Білорусі, а потім у Туреччині відбулися навесні 2022 року.
10 березня в рамках дипломатичного форуму в Антальї пройшла зустріч міністрів закордонних справ України та Росії Дмитра Кулеби та Сергія Лаврова, а переговори на рівні делегацій стартували 29 березня в Стамбулі.
У ході зустрічі українська сторона передала російським делегатам проект угоди - так зване "Стамбульське комюніке".
Упродовж квітня сторони обговорювали проект угоди по відеозв'язку на рівні делегатів та робочих груп, але до травня були змушені визнати, що переговори забуксували.
24 листопада 2023 року Давид Арахамія заявив, що на переговорах, що проходили в лютому-березні 2022 року в Білорусі та Туреччині, делегація з Москви обіцяла Києву укладення миру за відмову від вступу до НАТО. За його словами, Україна відмовилася через відсутність довіри до росіян, також довелося б змінювати Конституцію, а тодішній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон нібито пропонував "просто воювати".
Пізніше колишній радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що Стамбульські переговори були цілком реальні та вели до мирної угоди на вигідних для України умовах.
Видання The Wall Street Journal розкрило деталі мирної угоди, яка розроблялася українською та російською стороною навесні 2022 року.
Як пише видання, документ датований 15 квітня 2022 року. Учасники переговорів з обох сторін намагалися припинити бойові дії, погодившись перетворити Україну на "постійно нейтральну державу, яка не бере участі у військових блоках". Крім того, йшлося про те, щоб позбавити Україну можливості відновлювати свою армію за підтримки Заходу та залишити анексований Крим під фактичним контролем Росії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред