Зеленський анонсував зустріч радників "нормандської четвірки", з'явилася реакція Москви

6 листопада 2020, 17:49
251
Переговори радників "нормандської четвірки" пройдуть по відеозв'язку.
Зеленський
Володимир Зеленський відвідав Луганську область / president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що відеоконференція радників лідерів держав "Нормандського формату" відбудеться 13 листопада.

"Ми сподіваємося, що робота Тристоронньої контактної групи буде розблокована. І у нас підготовлена інформація, що 13 листопада відбудеться відеозв'язок радників "нормандської четвірки", на якій будуть проговорюватися всі майбутні кроки. А майбутнє у нас тільки одне - відновлення територіальної цілісності України, повне припинення вогню", - сказав він на брифінгу в п'ятницю на підготовлюваному до відкриття КПВВ Щастя в Луганській області, трансляція якого проходила в Facebook Офісу президента.

Зеленський вказав, що режим тиші зберігається 103 дні, але ще бувають обстріли, і було три бойових жертви серед українських військових.

"Для нас "мир на Донбасі" вже звучить для людей як ідіома, а я б хотів, щоб це сталося якомога швидше. Тому що ми не хочемо і не можемо втрачати наших людей", - підкреслив він.

читайте такожЄрмак розповів, чого вдалося домогтися на зустрічі в Нормандському форматі

Зазначимо, що на заяву Зеленського вже відреагували в Російській Федерації.

Про це повідомляє агентство РИА Новости в Telegram. Підкреслюється, що в Москві заявили про те, що дата і порядок зустрічі політрадників лідерів "нормандського формату" поки тільки обговорюються.

Мінські угоди

Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, їх підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, РФ, ОБСЄ). Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату (Україна, РФ, Німеччина, Франція), пише Вікіпедія.

У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ і ватажки самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав введення перемир'я на Донбасі.


Пізніше після консультації ТКГ був підписаний меморандум про виконання положень Протоколу. Також в документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинці військ на поточній лінії зіткнення і встановленні 30-кілометрової зони безпеки.

У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ і лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна і низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.

РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками і на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками і стверджує, що вибори на Донбасі можуть бути проведені тільки після того, як територію покинуть війська Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти